Свет - Page 353 of 354 - OhridNews
Најстара родилка на светот

31.12.06 01:21

Една 67-годишна жена од Шпанија родила  близнаци, а според претставниците на болницата во Барселона постанала најстара мајка на светотЖената чие име не е обелоденето, останала б...

Садам Хусеин – погубен

30.12.06 11:27

Садам Хусеин е мртов Бившиот претседател на Ирак беше погубен со бесење околу 6 часот наутро по локално време Погубувањето се изврши во Министерството за правда, северен Багдад ...

Фотки на годината

26.12.06 09:28

На крајот од секоја година светските агенции и големи медиумски куќи, прават избори за највест односно најзаначаен настан, потоа личност на годината како и фотографија на година...

Почина Соул ѕвездата Џејмс Браун

25.12.06 09:39

Пеачот Џејмс Браун (James Brown), познат како „Татко на Соулот“, почина утринава на возраст од 73 години, изјави неговиот агент Тој бил примен во болницата во Атланта (САД) да б...

Според Грегоријанскиот календар денеска е Божик-раѓањето Христово

25.12.06 09:08

Со овој празник го славиме раѓањето на Синот Божји, неговото доаѓање на земјата и љубовта која го принудила да го земе човековото тело, да ги живее на земјата сите несреќи на чо...

В. Британија: судење на „новиот мевосек“

23.12.06 01:49

48-годишниот возач на вилушкар, Стивен Рајт, е обвинет за убиство на пет проститутки во Ипсвич, Англија чии тела се пронајдени за краток период на различни места во околината на...

52% од Европејците користат интернет

21.12.06 17:42

Пристапот до интернет пораснал за 4% во изминатата година, па сега околу 51% од жителите на ЕУ се поврзани на светската мрежаОфицијалното статистичко биро на Европската Унија (Е...

Фатен новиот Мевосек?!

18.12.06 15:16

Британската полиција задржала на разговор човек осомничен за убиства на 5 проститутки во источна Англија 37-годишниот продавач во супермаркет, Том Стивенс, беше уапсен во врска ...

Цигара што сама се гасне!

17.12.06 13:47

Министрите во ЕУ предлагаат нов закон кој ќе ги принуди производителите на цигари да произведуваат самогаслива цигара, во обид да се спречат илјадниците пожари годишно во ЕУ как...

Највисокиот човек на светот спасил два делфина!

16.12.06 00:15

Бао Ксисхун, монголски овчар и официјално највисок жив човек на светот (2м36цм), бил повикан од кинеските власти напомош бидејќи сите претходни обиди за спасување на двата делфи...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер