COVID 19 - Page 149 of 163 - OhridNews
Нови 24 случаи на заболени од коронавирус, еден во Охрид

26.03.20 13:35

Во изминатите 24 часа се регистрирани 24 нови случаи на коронавирус во земјата По градови: Скопје (15), Куманово (4), Дебар (2), Охрид (1), Штип (1), Тетово (1) Со ова вкупната ...

Обезбедени се 25 респираторни машини кои треба да стигнат од Турција, нарачани уште 30 од Кина

26.03.20 13:05

Со средства од норвешката амбасада обезбедени се 25 респираторни машини за потребите на Инфективната клиника во Скопје Како што рече заменик претседателот на Владата за европски...

МНР организира враќање на 69 македонски граѓани од Словенија и Турција

26.03.20 12:43

Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија информира дека во соработка со МНР Словенија, словенечкиот Кризен штаб и словенечката полиција, утрово, орган...

66 граѓани не ја почитувале забраната за движење, едно лице не почитувало самоизолација

26.03.20 12:35

Во изминатите 24 часа, според евиденцијата на МВР, на територијата на државата на 368 лица им се издадени решенија за изолација, 82 потпишале изјави за самоизолација, а од стран...

Свет: Бројот на новозаразени во Италија опаѓа, расте во Франција, Шпанија, САД

26.03.20 11:17

Во последните 24 часа во Германија се регистрирани 50 смртни случаи од коронавирус Бројот на новозаразени изнесува 4 994  Досега вкупниот број на потврдени случаи на зараза со к...

Продолжува дезинфекцијата на училишните згради

26.03.20 10:33

Во рамки на оперативниот план на Локалната самоуправа за превенција од ширењето на Корона вирусот Ковид-19, продолжуваат активностите за дезинфекција на училишните објекти на по...

Загрозени се 29.000 работни места во угостителскиот сектор, еснафот бара итни мерки од државата

25.03.20 21:01

Угостителскиот сектор ќе претрпи сериозни загуби од кризата со коронавирусот Ковид 19, предупредува Туристичко угостителската комора, при Сојузот на синдикати на Македонија Отта...

Дополнителна рестрикција на движењето на населението за време на викенд!

25.03.20 17:04

Владата денеска донесе одлука за дополнителна рестрикција на движењето на населението за време на викенд Се забранува движењето на сите граѓани за време на викенд (сабота и неде...

Обновено+Видео: Трета жртва од коронавирусот во земјава

25.03.20 15:43

Министерот за здравство Венко Филипче информира дека починала 66-годишната жена од Дебар заболена од коронавирус чија состојба последните неколку дена беше критична И покрај сит...

103 лица не ја почитувале забраната за движење од 21 до 5 часот

25.03.20 15:31

Според статистиката на Министерството за внатрешни работи во текот на изминатото деноноќие (24/2503) на територијата на државата, по однос на непочитување на забраната за движењ...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер