COVID 19 - Page 146 of 150 - OhridNews
Прилеп повторно е град херој

19.03.20 17:21

Во екот на кризата предизвикана од пандемијата на коронавирусот Ковид 19, од Прилеп дојде исклучително позитивна вест Имено, тамошните текстилни фабрики најавија дека ќе произве...

До 10.000 евра за дигитални решенија наменети за полесно справување и надминување на последиците од Ковид 19

19.03.20 17:06

Креативни алатки и решенија за онлајн и интерактивни активности или анимација наменети за различни категории на граѓани се предлог проекти со кои може да се аплицира на новиот ј...

Обновено+видео: Нови 6 случаи на коронавирус во Македонија, меѓу кои и едно малолетно дете

19.03.20 16:25

1840 До 16:00 часот дијагностицирани се 6 нови пациенти, заболени со коронавирус Се работи за едно девојче од Штип на 4-годишна возраст, кое се инфицирало во градинка во Англија...

Се дезинфицираа градскиот парк, кејот, детски игралишта, дворот на болницата

19.03.20 15:40

Екипите на ЈП „Охридски Комуналец“ денеска спроведоа вонредни превентивни активности за дезинфекција на јавните површини на подрачјето на Општина ОхридСогласно препораките за пр...

Досега поднесени 24 кривични пријави против 29 лица за непочитување на препораките

19.03.20 14:53

Заклучно со денешниот датум, полициските службеници при СВР Скопје вршат обезбедување врз 230 лица со Решенија за самоизолација од страна на Државниот санитарен и здравствен инс...

Подготвени владините пакет мерки за помош на стопанството од кризата со коронавирусот

19.03.20 13:20

Апелираме фабриките и погоните да ги почитуваат препораките и да ја реорганизираат работата во смени Препораката на Владата производството да се одвива во 4 смени со цел да има ...

Снабдувањето на продавниците и аптеките се одвива непречено, санкции за непочитувањето на самоизолација

19.03.20 12:41

Со прогласувањето на вонредната состојба, вонредните политики ќе можат полесно да се носат Ве уверувам дека вонредната состојба ќе ја совладаме на најдобар можен начин Треба да ...

Јовиќ ги прекрши правилата на Реал Мадрид и ја налути Србија

19.03.20 11:32

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ ќе се соочи со драстична казна од шпанскиот клуб и Србија откако ги прекршил правилата околу коронавирусот (Ковид -19) Јовиќ место да биде ...

Возрасен охриѓанец не ги почитувал мерките за самоизолација

19.03.20 11:06

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против 63-годиш...

САД подготвија план за 18 месечна пандемија

19.03.20 10:56

Федералната влада на Соединетите американски држави подготви долгорочен план за борба со пандемијата предизвикана од коронавирусот Ковид 19 Тој предвидува дека САД би можеле да ...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер