Охрид - Page 7 of 140 - OhridNews
Милошевски: Бесплатна храна за учениците

04.04.19 11:50

Бесплатна здрава храна за ученици од прво до петто одделение!, најави кандидатот за градоначалник од ВМРО ДПМНЕ, Митре Милошевски Како што нагласи Милошевски, со имплементирањет...

Трендафилов: Не научивме кој, зошто, како го направил долгот на општината, дали има криминал?

03.04.19 14:20

Кандидатот за градоначалник на Охрид од редовите на ГДУ, Михаил Трендафилов Нанче, денес, се осврна на вчера дадената изјава на вд градоначалникот Константин Георгиески, околу р...

Георгиески: Заштитата на животната средина е еден од најважните приоритети во нашето работење

03.04.19 13:50

На денешната прес конференција кандидатот за градоначалник од СДСМ, Константин Георгиески, се осврна на заштитата на животната средина и на еколошките стандарди Колекторскиот си...

Милошевски најави реконструкција на градскиот плоштад

03.04.19 12:49

Реконструкација на градскиот плоштад „Св Климент Охридски“, најави кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО ДПМНЕ, Митре Милошевски Како што потенцира на денешната прес конф...

Милошевски: Охрид мора да е убав и во него може да се живее убаво

02.04.19 11:21

Со визија и сила, преголема одговорност и позитивна енергија влегуваме во успешна кампања за локалните избори, истакна на денешната прес конференција кандидатот за градоначалник...

Акција во градската библиотека: „Подари – размени книга“

30.03.19 11:47

Во чест на 2 април, Светскиот ден на литературата за деца, втора година по ред студентите од Факултетот за странски јазици при ФОН и НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид заед...

Поетско читање по повод Светскиот ден на поезијата во „Шила“

21.03.19 10:04

По повод светскиот ден на поезијата 21 март, денеска со почеток од 20:00 часот во кафѐ и бар “Шила“ ќе се оддржи шестото издание на „Имам нешто да ти кажам“- поетско читање од а...

Во градската библиотека промоиција на книгата „Гравири – 40 години подоцна“

18.03.19 09:30

Денеска, понеделник, во 18 часот во НУ библиотека „Григор Прличев“ во Охрид ќе се одржи промоиција на книгата „Гравири – 40 години подоцна“, од Славе Ѓорѓо Димоски   ...

Викенд Импровокација во Центарот за култура

16.03.19 11:46

Вечерва (сабота), со почеток во 20:00 часот, во центарот за култура, на керал сцената, љубителите на забавата и остриот хумор ќе можат да ја проследат новата Импровокација, која...

Претставата „Стаклена менажерија“ во петок пред охридската публика

13.03.19 10:19

Во петок, 15 март, Народниот театар Охрид, ќе ја изведе претставата „Стаклена менажерија“ од Тенеси Вилијамс, во режија на Софија Ристевска Петрушева Во претставата играат: Нико...

Dr Batkoski pod artikli