Спорт - Page 3897 of 3916 - OhridNews
Охридски спорт инфо: Добро е, заврши !!!

20.05.07 14:58

Климент Охридски – ВВ Тиквеш 23-40 (11-21) Во последниот натпревар во Супер лигата охриѓани на домашен терен беа поразени од „винарите“ и без освоен бод во вториот дел од ...

Кикбокс турнир во Охрид!

20.05.07 11:51

Во организација на Теквон-До и Кикбокс клубот “Хваранг Фист” во Охрид денеска  се одржува првиот отворен меѓународен кикбокс турнир “ЛИХНИДОС 2007” Целта...

NBA play off: Познати учесниците во конференциските финалиња

19.05.07 09:07

Сан Антонио ќе игра во конференциското финале на западот откако во шестиот натпревар синоќа го совлада Феникс со 114:106 за вкупна победа  4:2 Предводник на “мамузите“ беше фено...

Охрид домаќин на кикбокс турнир!

18.05.07 08:53

Во организација на Теквон-До и Кикбокс клубот “Хваранг Фист” во Охрид денеска  се одржува првиот отворен меѓународен кикбокс турнир “ЛИХНИДОС 2007” Целта...

NBA play-off: Детроит се пласира во финалето на истокот!

18.05.07 08:49

Екипата на Детроит Пистонс е првиот финалист во источната конференција откако ноќеска на гости го совлада Чикаго со 95:87 за вкупна победа во серијата од 4:2 До победата гостите...

NBA play-off: Брејк на Спарс и Нетс!

17.05.07 09:04

Кошаркарите на Сан Антониот Спарс славеа на гости кај Феникс во  петтиот натпревар од полуфиналето на западот со 88:85 и поведоа во серијата прв до четири со 3:2 Клучна беше чет...

Севиља ја одбрани титулата во купот на УЕФА!

16.05.07 23:38

Екипата на Севиља триумфираше во шпанското финале во купот на УЕФА што се одигра на Хемпден парк стадионот во Глазгов, совладувајќи го Еспањол во драматичен натпревар дури по из...

NBA play-off:Јута во финалето, Чикаго не се предава, Феникс десеткуван

16.05.07 13:30

ЈУТА ВО ФИНАЛЕТО НА ЗАПАД,ЧИКАГО НЕ СЕ ПРЕДАВА Без оглед на тоа што првите три средби против Чикаго, лидерот на истокот Детроит ги доби со неочекувана леснотија, сепак младиот т...

НБА: Наградата МВП за Дирк Новицки

16.05.07 08:59

Германецот Дирк Новицки од тимот на Далас е прогласен за МВП на овогодинешното првенство во НБА кошаркарската лига Тој е првиот европеец што го освоил овој престижен трофеј и са...

Уефа куп: Севиља или Еспањол?

16.05.07 08:46

Шпанското финале во купот на УЕФА, помеѓу бранителот на титулата Севиља и Еспањол, според најавите на фудбалерите на двата тима, но и според последните средби во првенството ќе ...

Dr Batkoski pod artikli