Спорт - Page 3899 of 4007 - OhridNews
SDSM BANER IZBORI 2020 POD HEDER
Охрид -Влазрими 6-0 !

10.05.08 19:21

Охридските сини го направија одлучувачкиот чекор кон обезбедување на опстанокот Со тениски 6-0 на Билјанини совладан е тимот на Влазрими По половина час игра  со десеттиот гол с...

Видео : Скопско – Вис Пој 3-1

10.05.08 09:37

Драматичнто финале на првиот турнир во мал фудбал Охрид 2008 му припадна на Скопско ohridnews

Видео : Бодови за спокоен финиш ! !

10.05.08 09:27

Натпревар вреден опстанок  играат охридските сини на Билјани Извори против тимот на Кичевски Влазрими Со победа охриѓани ќе ги решат дилемите околу опстанокот На клупата на Влаз...

Одложен финишот на сезоната ! !

09.05.08 10:18

Крајот на фудбалската сезона во прволигашката конкуренција во Македонија е одложен за три дена Завесата ќе биде спуштена на 31 мај, наместо на 28-ми, како што претходно беше исп...

Награди за најдобрите ! !

09.05.08 08:37

Наградата за Прво место на турнирот ја додели градоначалникот на Охрид, Александар Петрески , додека наградата за второ пласираниот тим ја додели директорот на ЈП Комуналец Боро...

Финалето низ слики ! !

09.05.08 08:10

Вистинско задоволство беше да се биде дел од големото финале на турнирот во Мал Фудбаал Охрид 2008 Љубителите на фудбалот и спортот воопшто со своето присуство во салата само уш...

“Скопско“ со пресврт до трофејот ! !

09.05.08 07:29

Екипата на Скопско триумфираше на турнирот во мал фудбал Охрид 2008 Спектакуларното финале им припадна на “црвените“ кои со 3-1 ја совладаа екипата на Вис Пој  Две илјадната пуб...

Скопско триумфираше на турнирот во Охрид

09.05.08 00:55

Екипата на Екстра Скопско е победник на турнирот во мал фудбал, Охрид 2008, откако во финалето беше подобра од екипата на ТА Вис Пој со 3:1 Екипата на Скопско триумфираше на тур...

Преполовена казната на Гацов ! !

08.05.08 15:27

Арбитражната комисија на КФМ ја разгледа жалбата и му ја намали казната на тренерот на АМАК СП, Игор Гацов Стратегот на АМАК СП наместо една година, тренерската функцијата нема ...

Пријателски настроените Шкоти доаѓаат во Македонија ! !

08.05.08 15:21

Делегација од ФА на Шкотска во придружба на претставници на ФФМ го посети Градскиот стадион каде ќе се одигра средбата Македонија-Шкотска на 6 септември оваа година и разговараш...

Dr Batkoski pod artikli