Спорт - Page 3899 of 3953 - OhridNews
60 години едриличарство !

18.12.07 08:53

Јубилеј 60 години од постoењето, ќе одбележи утре Едриличарската федерација на Македонија По тој повод ќе се одржи свеченост на која на истакнати членови на клубот, институции и...

Македонија се искачи на 58-то место на ФИФА ранг листата !

17.12.07 15:49

Македонската фудбалска репрезентација направи скок од едно место на најновата ранг листа на ФИФA и сега е на 58-то место  На најновото рангирање Македонија има 556 бода Од проти...

Втор пораз на АМАК на домашен терен !

16.12.07 20:51

Актуелниот шампион Струмица му го нанесе вториот пораз по ред на АМАК СП на домашен терен 81:90 Во интересен и квалитетн натпревар во кој ниту една од екипите немаше двоцифрена ...

Русија светски ракометен шампион !

16.12.07 18:01

Женската репрезентација на Русија е старо-нов светски шампион, откако попладнево во финалето во Париз ја совлада репрезентацијата на Норвешка со 29:24 Русинките имаа предност во...

СП 07 Финале Русија – Норвешка

15.12.07 19:09

ВО финалето на СП во ракoмет за жени во Франција ќе се судрат светскиот првак Русија и европскиот шампион Норвешка Во полуфиналните пресметки , Русија ја совлада Романија 30-20 ...

Трет пораз во серија за “сините“ ! !

15.12.07 18:12

Со третиот пораз во серија фудбалерите на Охрид  ја завршуваат полусенозата Од Охрид со огромни три бода заминува полуфиналистот во македонскиот куп Нов Милениум кој на „Билјани...

Спорт Инфо !

14.12.07 23:30

Последното коло е на програмата на македонските фудбалски шампионати Екипата на ФК Охрид на СРЦ Билјанини Извори го пречекува полуфиналистот во макдеонскиот национален куп Нов М...

На стартот од квалификациите за пласман на СП ги пречекуваме Шкотска и Холандија !

14.12.07 19:16

Репрезентациите од квалификациската група 9 за пласман на Светското фудбалско првенство што во 2010 година ќе се одржи во Јужна Африка, во која настапува Македонија, договорно г...

СП 07: Познати полуфиналните двојки. Македонија против Полска за чест !

14.12.07 00:07

Познати се полуфиналните двојки на СП за сениорки во Франција Натпреварите продолжуваат без домаќинот Франција која беше совлада по две продолженија од Романија Покрај Романија ...

Коко Кофилд е новото лице во АМАК СП ! ! ! !

14.12.07 00:05

Харвис “КОКО“ Кофилд е новиот играч во ростерот на АМАК СП  Американецот Кофилд (26) во својата кариера во сезоната 2005-2006 настапувал во германската втора лига во БГ Леитерсх...

Dr Batkoski pod artikli