Спорт - Page 3900 of 3951 - OhridNews
Мечот против АМАК СП последен за Тодоров на клупата на МЗТ ! !

04.12.07 13:51

Марјан Лазовски е наследникот  на Александар Тодоров на тренерската функција во МЗТ Скопје, откако досегашниот предводник на екипата поднесе оставка Тодоров се повлече по болнио...

Седмата сила го избра KАKА ` ! ! !

04.12.07 07:59

Бразлискиот плејмејкер Рикардо Изетсон дос Сантош Леите ,попознат како Кака`, ја доби  Златната топка за 2007 година која францускиот магазин “Франс фудбал” му ја до...

СП Франција: Македонија го совлада Бразил !

03.12.07 22:07

Македонската женска ракометна репрезентација со одлична игра во второто полувреме, стигна до мошнне значајна победа над Бразил (26:22), со што си ги зголеми шансите за пласман в...

Македонија – Бразил 10:11 на полувреме !

03.12.07 21:08

Македонската женска ракометна репрезентација има негатива од еден гол на полувреме (10:11), во клучниот натпреавр за пласман во втората фаза од Светското првенство што се игра в...

СП Франција ; 20.30 Македонија – Бразил

03.12.07 17:25

Македонската женска ракометна репрезентација загуби на првиот натпревар на СП во Франција Русинките беа посупешни од  Македонија на стартот на мундијалот, победувајки не со 27:2...

Билјана поразена дома !

02.12.07 20:38

Битолчанки по втор пат сезонава успеаја да триумфираат во дуелите со миннатогодишниот финалист Натпреварот во целиот тек беше изедначен, а “зелените “ до одлучувачката предност ...

Македонија порзена на стартот на СП !

02.12.07 18:44

Македонската женска ракометна репрезентација со пораз ги започна мнатпреварите на Светското првенство што до 16-ти декември се игра во Франција На отворањето Македонија загуби о...

Познати групите за ЕВРО 2008 ! ! !

02.12.07 13:17

Познати се групите за престојното Европско првенство кое нареднотo лето ке се одржува во Австрија и Швајцарија Епитетот Група на “Смртта“ го добива Ц групата каде се Холандија ,...

МЗТ Скопје – АМАК СП 90:96

02.12.07 01:53

Охридските бели стигнаа до втората победа во три дена совладувајки го МЗТ Скопје на гостувањето со 96-90 На остантите натпревари :  Фершпед Р  Карпош Соколи  102:60  Фени И  Пел...

Охрид – Турново (1-3) видео ! ! !

02.12.07 00:47

Фудбалерите на ФK Охрид го претрпеа првиот пораз на домашен терен сезонава Посупешни од “сините“ беше тимот на Туново кој со головите на Андонов во 25 мин и Ѓорѓиев во 38 и 40 с...

Dr Batkoski pod artikli