Спорт - Page 3898 of 4007 - OhridNews
SDSM BANER IZBORI 2020 POD HEDER
Две години “Премиер“ ! !

13.05.08 10:32

Игра без услов, над пет натревари бонус, бонус на системски ливчиња, кладење во живо, беа дел од новитетите кои пред две години ги воведе Спортската обложувалница Премиер Ваквит...

Видео : 17 пати Манчестер Јунајтед ! !

12.05.08 17:12

Манчестер Јунајтед ја одбрани титулата во Премиер лигата Во последното коло со головите на Кристијано Роналдо и Рајан Гигс со 2-0 славеше на гостувањето кај Виган < Ова е вкупно...

Толески на бод до титула !!

12.05.08 16:54

Македонскиот интернационалец, Охриѓанецот Гоце Толески погоди за Славија Прага за победа од 2-0 на гостувањето кај Млада Болеслав Толески на теренот помина 83 минути, а во 8 мин...

ОФЛ : Лешани прв низ целта! !

12.05.08 05:05

Екипата на Лешани на едно коло пред крајот на Општинската Фудбалска Лига го осигура првото место на табелата На претпоследното коло на домашен терен совладан беше тимот на Ботун...

Летна кошаркарска школа на КК Колибри

12.05.08 04:59

КKKолибри – Охрид ги известува сите љубители на кошарката, момчиња и девојчиња на возраст од 7-17 години, дека врши упис на нови Членови во периодот од 15052008-01062008 г...

Видео : Пандев не знае за доста ! !

12.05.08 04:43

Најдобриот македонски интернационалец Горан Пандев по 14 пат сезонава се запиша во листата на стрелци во италијанската серија А “небесно –сините“ како гости славеа кај Џенова (0...

Ф1 Турција : Хет трик на Маса !

11.05.08 20:01

Во супер интересната трка која денес на Истанбул Парк се возеше за ГН на Турција, трета последователна победа оствари Фелипе Маса од Ферари Бразилецот уште на стартот ја задржа ...

Прва МФЛ : Седум гола на Билјанини ! !

11.05.08 19:56

Трилер натпреварот на Билјанини “зачинет“ со седум погодоци и припадна на тетовска Шкендија која со ова победа ги задржа теоретските шанси за обебзбедување бараж Благодарение на...

Ф1 Турција : Фелипе го брани трофејот од “ПОЛ“

11.05.08 02:17

Со одлично возење на квалификациите, Бразилецот Фелипе Маса ја освои пол позицијата и ќе стартува од првиот стартен ред Друштво во првиот стартен ред ќе му прави возачот на Мекл...

Охрид -Влазрими 6-0 !

10.05.08 19:21

Охридските сини го направија одлучувачкиот чекор кон обезбедување на опстанокот Со тениски 6-0 на Билјанини совладан е тимот на Влазрими По половина час игра  со десеттиот гол с...

Dr Batkoski pod artikli