Македонија - Page 815 of 816 - OhridNews
Митровски заработи кривична !!!

24.01.07 21:14

Министерството за внатрешни работи-МВР, поднесе кривична пријава против Лазар  Митровски, генерален секретар на Фудбалската федерација на Македонија-ФФМ МВР се сомнева дека Митр...

Пораз за крај

21.01.07 12:18

Македонската ракометна репрезентација убедливо со 42:28 беше поразена на гостувањето во Србија со што го зазеде 2-то место во групата кое исто така води во јунскиот бараж за пла...

О тешкото!!!

14.01.07 10:21

Зошто едноставно, кога може комплицирано Македонскта ракометна репрезентација синоќа во Кале се намачи , а богами ги намачи и љубителите на ракометот и со танталови маки минимал...

Македонија со една нога во баражот

11.01.07 15:02

Македонската ракометна репрезентација направи голем чекор напред кон обезбедување на место во баражот за ЕП во НорвешкаСиноќа во Ранана во рамките на третото коло како гости ја ...

Чешките судии го средија Кометал

06.01.07 23:30

Во репризата на финалето од сезоната 2001-02  екипата на Кометал беше поразена од ФТЦ во Будимпешта со 31:28 Дванаесетиот настап во лигата на шампионките “кометалки “го започнаа...

Два од два против Луксембург, в среда против Израел

06.01.07 23:23

Машката ракометна репрезентација на Македонија, како гостин ја  извојува и втората победа против Луксембург 33:26, во натпревар од второто коло во втората група од претквалифика...

Со Луксембург по втор пат

06.01.07 02:57

Квалификациите за пласман на ЕП во Норвешка во 2008 година, нашата машка ракометна репрезентација денеска ги продолжува со вториот натпревар против Луксембург на гости Во Скопје...

Првата контрола против Албанија

04.01.07 01:24

Првиот натпревар во новата година македонската фудбалска репрезентација ќе го одигра во Тирана, против селекцијата на Албанија И покрај  тоа што за овај термин се споменуваа мно...

Македонија со +10 над Луксембург, против Србија во Охрид!

04.01.07 01:18

Премиерниот натпревар во новата година македонската ракометна репрезентација го доби со 35:25, совладувајќи ја соодветната селекција на Луксембург И покрај убедливата победа мак...

И Германија не преслуша

14.12.06 20:18

Репрезентацијата на Германија обезбеди пласман во полуфиналето на Седмото Европско првенство во ракомет за жени што се игра во Шведска, откако во последното коло во натпреварите...

МИА Банер