Охрид - Page 1165 of 1172 - OhridNews
Вигорки фатени во мрежата на Билјана!

13.05.07 16:05

Билјана 006 – Вигор 68-57 (23-10, 17-18, 17 – 15, 11 – 14)  Со подобра игра во текот на целиот натпревар Билјана 006 го совлада Вигор нанесувајки им го првиот пораз годинава ,со...

Заврши лигата во мал фудбал!

12.05.07 13:57

Во атмосфера на која би позавиделе и повеќе сениорски спортски клубови,синоќа во салата “Билјанини извори“ заврши училишната лига во мал фудбал Исто како и во премиерната сезона...

Локален спорт – инфо

11.05.07 16:59

Финалната серија „подобар од пет“ од женскиот шампионат се сели во Охрид Во оптимистичка атмосфера кошаркарките на „Билјана 006“ го очекуваат вториот натпревар од серијата во ко...

АМАК СП Бофор на Отворено првенство во Суботица

09.05.07 15:12

Едриличарскиот клуб АМАК СП Бофор учествуваше на Отвореното првенство на Југоисточна Европа во класата Оптимист, кое се одржа од втори до 6 мај 2007 година, на езерото Палиќ, Су...

И стружани со ИО за промени

09.05.07 14:57

Ниту Општинскиот фудбалски сојуз од Струга не остана имун на последните случувања во македонскиот фудбал Тиквата пукнала кога на последниот состанок одржан на 27 април дошло до ...

Три медали за К.К. Самурај на Скопје Опен

08.05.07 15:58

Изминатиов викенд каратистите на КК САМУРАЈ од Охрид учествуваа на интернационалниот турнир Солидарност Опен во Скопје Преку 500 натпреварувачи од регионов учествуваа на турниро...

Кикбокс турнир во Охрид!

07.05.07 11:12

На 20052007 година во организација на Теквон-До и Кикбокс клубот “Hvarang Fist” од Охрид ке се одржи првиот oтворен меѓународен кикбокс турнир “ЛИХНИДОС 2007&#...

Заврши лигата во мал фудбал

05.05.07 14:08

По одиграни 16 кола училишната лига во мал фудбал влезе во својата завршница По денес одиграните полуфинални средби познати се финалистите Во големото финале училиштето Наум Охр...

Локален спорт – инфо

04.05.07 11:01

Финалната серија  подобар од пет кошаркарките на Билјана 006 ја започнуваат викендов со гостувањето во Скопје против лидерот ВигорПоради подобриот меѓусебен скор лидерот во сери...

Вардар во Охрид кова план за куп финалето

02.05.07 08:56

Во празнично релаксирана атмосфера фудбалерите на Вардар се подготвуваат за натпреварот на годината,реваншот во ½  финалето на македонскиот куп против Пелистер во БитолаПо пораз...

Dr Batkoski pod artikli