Охрид - Page 3 of 1165 - OhridNews
Трета МФЛ: Дерби во Волино, Сатеска ја пречекува Воска

16.10.20 08:15

Локалната дерби пресметка помеѓу Сатеска и Воска Спорт ќе ја одбележи втората рунда во Третата македонска фудбалска лига југо-запад Екипите имаа различен вовед во шампионатот Са...

Втора МФЛ: Дербито Кораб – Охрид за стружанецот Таири, Бафто суди во Боговиње

15.10.20 11:29

Локалното дерби помеѓу Кораб и Охрид во Дебар е една од најинтересните пресметки во осмата рунда од Втората македонска фудбалска лига-запад Правдата во дерби средбата ќе ја дели...

Охридската стрелачка Јована Милевска вицешампионка на турнир во Прилеп

15.10.20 09:16

Охридската стрелачка Јована Милевска се закити со сребрениот медал на турнирот Македонија Опен кој по 29-ти се одржа на стрелиштето „Марко Цепенков“ во Прилеп Милевска на вторат...

Видео: Кадино го искористи поклонот од одбраната за победа против Охрид

14.10.20 16:29

Фудбалерите на Кадино го освоија целиот плен во дуелот со Охрид победувајќи со минимални 1-0 Кадино до трите бодови стигна со гол од пенал во 20-та минута од натпреварот На удар...

Ива Кецкарова перфектна за нова титула во младинскиот тенис

14.10.20 09:49

Охридската тенисерка Ива Кецкарова освои нов трофеј во младинска категорија триумфирајќи на Отвореното првенство до 12 години, кое изминатиов викенд се одржа во Куманово Охриѓан...

ОФЛ: 12 екипи ќе ја започнат новата сезона

13.10.20 14:00

После стартот на мечевите во Третата македонска фудбалска лига југо-запад, возбудувањата ќе започнат и во Општинската фудбалска лига (ОФЛ) во охридскиот регион Новата сезона ќе ...

Трета МФЛ: Судија нападнат во Кравари, фуриозен старт на Караорман, Воска Спорт и Преспа

13.10.20 08:15

Натпреварите од новата сезона во Третата македонска фудбалска лига југо-запад немаа успешен почеток, откако мечот помеѓу Кравари и Лирија Грнчари не го дочека крајот Причина е ф...

Видео: Како „гладијаторите“ ја одржуваат формата за Супер лигата?

12.10.20 16:32

Принудната пауза во ракометната Супер лига не ја намали работната атмосфера во охридскиот ракометен состав „Гладијаторите“ под палка на Раде Стојановиќ низ интересни и необични ...

Убедлив триумф на Воска Спорт на стартот од сезоната во Третата МФЛ

11.10.20 22:53

Составот на Воска Спорт со убедлив триумф над Октиси 6-1 (2-1) ја започна дебитанската сезона во Третата македонска фудбалска лига југо-запад Воска Спорт не го започна натпревар...

Оценки: Кадино му покажа на Охрид како се игра со срце

11.10.20 09:32

Екипата на Охрид изгуби со 1-0 од Кадино и го претрпе првиот пораз на гостински терен во второлигашката конкуреција „Рибарите“ во пресрет на пресметката со Кадино според сите па...

Dr Batkoski pod artikli