Охрид - Page 3 of 1179 - OhridNews
Изградбата на затворениот пливачки базен во Охрид е до половина, треба да финишира до крајот на 2021 година

25.12.20 13:15

Последниве три месеци изградбата на затворениот пливачки базен во Охрид кој се наоѓа во склоп на СРЦ „Билјанини Извори“ е интензивирана, откако имаше застој поради проблеми со п...

Тимот на полусезоната во Вторите лиги со охридски шмек

24.12.20 15:43

Фудбалерите на Охрид, Славе Маркоски и Александар Целески се дел од идеалниот тим за есенската полусезона, составен од двете Втори лиги во Македонија Маркоски местото помеѓу нај...

(Обновено)Разговор со Никола Симоновски: Чувството за „чиста мрежа“ е одлично, ништо без поддршка од екипата

22.12.20 10:35

Охридскиот фудбалски клуб првата етапа во Втората македонската фудбалска лига-запад ја финишираше со 28 бодови на четвртата позиција на табелата Пред „рибарите“ на второлигашкат...

Трета МФЛ: Воска Спорт есенски првак

22.12.20 09:02

Екипата на Воска Спорт прва помина низ целта во есенската полусезона во Третата македонската фудбалска лига југо-запад Воска Спорт водечката позиција во некомплетната прва етата...

„FC Next Level“ нова фудбалска школа во Охрид

21.12.20 20:58

Фудбалот во Охрид е збогатен за уште една нова школа откако успешен, искусен и пред се амбициозен тим ја промовираше „FC Next Level“ „Next Level“ е реализација на еден мој долго...

Обновено: У21 селекцијата подобра од У19 на првиот тест во Охрид (фото)

21.12.20 15:48

Селекцијата до 21 година забележа победа 3-1 (1-0), во првата од двете тест средби со репрезентацијата до 19 години, кои двaта национални состави ќе ги одиграат на тренинг кампо...

Втора лига: „Галебите“ пак паузираа, Хереклеа есенски првак

21.12.20 10:48

Битолскиот кошаркарски клуб Хереклеа прв низ целта ја помина есенската полусезона во Втората македонска кошаркарска лига-запад Кошаркарите на Хереклеа лидерската позиција ја зав...

Охрид и КК Амак СП се сеќаваат на Марјан Лазовски: Омилен помеѓу охриѓани и кошаркарите, максимално посветен за доброто на кошарката

21.12.20 07:00

Во саботата, на 58-годишна возраст, ненадејно, како последица од вирусот ковид -19, почина поранешниот тренер на Кошаркарскиот клуб Амак СП – Охрид, Марјан Лазовски Со поп...

Завршуваат мечевите во Третата МФЛ

18.12.20 09:02

Викендов, во Третата македонската фудбалска лига југо-запад ќе се одиграат мечевите од последната рунда од есенската полусезона Првата етапа не е комплетна, бидејќи наместо 15 ќ...

Славе Маркоски дел од У19 селекцијата на тренинг кампот во Охрид

17.12.20 14:12

Фудбалерот на Охрид, Славе Маркоски, ќе го продолжи континуитетот во националните селекциии, откако неговото име се најде на списокот од селекторот на репрезентација до 19 годин...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер