Охрид - Page 2 of 1207 - OhridNews
Фото галерија: Најдоброто од јубилејното петто издание на „Охрид трчаТ“ (дпл)

07.06.21 11:44

Атлетската манифестација „Охрид трчаТ“ блесна со сиот свој сјај на јубилејното петто издание, кое се одржа изминатиов викенд во Охрид Кризата предизвикана од пандемијата на коро...

Охрид се раздели со Тот и Чагаљ, Хрватот го засили Бутел Скопје

07.06.21 10:42

Ракометниот клуб Охрид ќе има изменет состав за следната натпреварувачка сезона во Супер лигата, откако спогодбено се раздели со Хрватот Денис Тот и српскиот пивотмен Игор Чагаљ...

Четири одличја за охридските атлетичари на Поединечното сениорско првенство во Скопје

07.06.21 09:48

Атлетичарите од охридскиот клуб имаа успешна презентација на Поединечното сениорско првенство, кое изминатиов викенд се одржа на Националната арена „Тоше Проевски“ во Скопје Охр...

Воска Спорт затропа на вратата од Втората МФЛ

07.06.21 08:15

Фудбалерите на Воска Спорт се на прагот од пласман во Втората македонска фудбалска лига-запад, откако вчера, победија во првиот од трите натпревари кои се играат во баражот Воск...

Обновено: Милош Ранчиќ и Биљана Кираџиева триумфираа на „Охрид трчаТ“

06.06.21 10:50

Имињата на Милош Ранчиќ и Биљана Кираџиева ќе бидат со златни букви испишани во историјата на Атлетската манифестација „Охрид трчаТ“, откако први низ целта минаа на полумаратон ...

Се е подготвено за јубилејното петто издание на „Охрид трчаТ“

05.06.21 22:41

Се е подготвено за јубилејното петто издание на алетската манифестација „Охрид трчаТ Учесниците ги подигнаа стартните пакети, се запознаа со патеката и предизвиците, уживаа во О...

Воска Спорт во Гостивар против Беса и Фортуна ќе бие битка за пласман во Втората МФЛ

05.06.21 09:02

Градскиот стадион во Гостивар ќе биде домаќин на бараж натпреварите за влез во Втората македонска фудбалска лига-запад Во бараж дуелите ќе учествуваат Воска Спорт, Фортуна и Бес...

Информација за времениот режим на сообраќај за „Охрид трчаТ“

04.06.21 18:25

Викендов, на градските улици во Охрид, по јубилеен петти пат ќе се одржи Атлетската манифестација Охрид трчаТ Упатуваме апел до сите граѓани, жители на улиците, дистрибутери, ту...

Фото: Охрид за гол подобар од Струга, „Езерското“ дерби во знакот на „Џамбо“

01.06.21 20:43

Ракометарите на Охрид, со минимален триумф 21-20 (14-10) над Струга ги заокружија мечевите на домашен терен во македонската Супер лигата сезонава „Езерското“ дерби кое се одигра...

(LIVE STREAM)Плејоф: „Езерското“ дерби ја спушта завесата во Охрид

01.06.21 17:06

Ракометарите на Охрид, мечевите на домашен терен во македонската Супер лигата ќе ги заокружат со „Езерското“ дерби против составот на Струга Дуелот помеѓу „езерските“ ривали ќе ...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер