Свет - Page 1939 of 1947 - OhridNews
Тинејџер умре на фудбалски тренинг !

21.08.07 00:25

Шеснаестгодишниот Антон Реид, член на англискиот третолигаш Walsall, паднал на тренинг и потоа умрел Во моментот кога се случил настанот на теренот младите фудбалери играле трен...

Има само еден „Дрим-тим“ !

08.08.07 15:55

Деновиве се навршуваат 15 години од формирањето, на едиствениот вистински Дрим тим на американската кошарка, освојувач на златен олимпијски медал Сосема сигурно е дека, оваа еки...

„Соколовото око“ и во фудбалот ! ! !

10.07.07 08:25

По успешната имплементација во тенисот, каде компјутерски се означува патот на топката, популарното „Соколово око“многу лесно наскоро може да почне да се применува и во фудбалот...

Рускиот град Сочи ги доби ЗОИ 2014г.

05.07.07 09:57

Рускиот град Сочи ја доби организацијата на зимските олимписки игри кои се на програмата во 2014 година Утринава на заседанието на ИОК во Гватемала, делегатите дадоа најмногу гл...

Формула 1: Со Хамилтон нема шега

17.06.07 21:12

Луис Хамилтон или „малото симпатично црнче“ како што го нарекува ценетиот колега Миленко Неделковски, веќе не е сензација туку сериозен кандидат за шампионска титула во Ф1 уште ...

Сан Антонио го збриша Кливленд за 4-та титула !

15.06.07 09:42

Ману Џинобили постигна 27 поени во 4-та последователна победа на Сан Антонио над Кливленд, втора на гости, по што започна славењето на четвртиот шампионски прстен на тимот од Те...

Сан Антонио на чекор до титулата!

13.06.07 09:30

Кошаркарите на Сан Антонио се на една победа пред титулата во НБА лигата Доцна синоќа по наше време го совладаа Кливленд на негов терен со 75-72 и поведоа со 3-0 во победи Најза...

NBA play off: „Спарс“ поведоа со 2:0

11.06.07 09:31

Сан Антонио славеше и во вториот натпревар на домашен терен над Кливленнд 103:92 и поведе во финалната серија од плеј-оффот со 2:0 Тони Паркер со 30 поени беше лидер кај спарси,...

NBA play off: Сан Антонио или Кливленд?

07.06.07 08:45

Вечерва започнува финалната серија во НБА плеј-офот во која се среќаваат шампионите на западот и истокот, Сан Антонио и Кливленд Според искуството, целокупниот состав на двете е...

Кливленд се пласира во големото финале !

03.06.07 06:03

Екипата на Кливленд Кавалерс ќе игра во големото финале во НБА лигата откако „кавс“ утрово го совладаа Детроит со 98:82 за вкупна победа во серијата од 4:2 Лидер на шампионот на...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер