Македонија - Page 7 of 1106 - OhridNews
Поради минирање прекин во сообраќајот на делот Пресека-Врбјани

04.02.20 10:14

Од АМСМ информираат дека денес, вторник, поради изведување градежни работи (минирање), ќе има прекин на сообраќајот од 1200 до 1500 часот во време трање од 15-20 минути на патни...

Таблет компјутери за електронско учење за учениците во ЕВН паралелките

03.02.20 16:45

Со нови алатки и методи на учење ЕВН продолжи да ја развива „Платформата 2020“ со која се поддржува дуалното образование во земјава За учениците од специјализираните ЕВН паралел...

Агенција за храна: Во земјава се увезува безбеден и квалитетен мед

03.02.20 15:47

Агенцијата за храна и ветеринарство тврди дека во земјава се увезува безбеден и квалитетен мед и дека на македонскиот пазар не се продава мед по потекло од Кина Ваквата изјава о...

Нови цени на горивата

03.02.20 14:19

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за 2,00 во однос на ...

Во инцидент во Велес застрелан полицаец

02.02.20 14:37

Во инцидент во Велес, денес претпладне, со неколку истрели од огнено оружје е застрелан полицаец кој бил на должност Полицаецот е испратен во Клинички центар во Скопје, со четир...

Суви коловози, нема задржувања на граничните премини

02.02.20 11:22

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, информираат од АМСМ Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен На гра...

Дали сертификатот е гаранција во однос на енергетската ефикасност?

31.01.20 14:55

Градежните компании во ера на голема конкуренција и еколошки предизвици, се повеќе ги истакнуваат предностите на нивната градба, особено во доменот на енергетската ефикасност Но...

ЗНМ ја потпиша Повелбата за подобрување на условите за работа на новинарите и медиумските работници

31.01.20 14:14

Здружението на новинарите на Македонија денеска даде поддршка и ја потпиша Повелбата за подобрување на условите за работа на новинарите и медиумските работници која ја иницираше...

Wizz Air: Наредните месеци нема промени при патувањата од и кон Велика Британија

31.01.20 11:10

“Wizz Air ги информира своите клиенти дека и покрај тоа што денес на полноќ, Велика Британија ја напушта Европската Унија, тоа нема да влијае врз одвивањето на летовите од...

Две лица приведени за лажната дојава во Сити Мол

30.01.20 12:22

Полициски службеници од Бирото за јавна безбедност при МВР, приведоа две лица во врска со вчерашната лажна дојава за бомба во трговскиот центар Сити мол во Скопје Приведени се д...

Dr Batkoski pod artikli