Македонија - Page 7 of 1070 - OhridNews
Колони возила на Табановце

29.08.19 11:21

Од АМСМ информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен Зголемена фреквенција на возила има на граничниот премин Табановце ка...

КУД Дримкол со целовечерен концерт во Прилеп

29.08.19 10:25

Под мотото „Со песна и оро до височините“, вечерва, од 20:00 часот на платото пред Центарот за култура „Марко Цепенков“ (арт плоштад) во Прилеп, целовечерен концерт ќе одржи КУД...

Сугарески: Уривање на дивоградбите во Охрид ќе почне во септември

28.08.19 15:38

Уривањето на дивоградбите во Охрид ќе почне во текот на септември, а уривање ќе има и на Матка, но откако ќе истечат законските рокови за жалби по поднесените барања за легализа...

Опожарено училиште во струшкото село Ливада

28.08.19 11:58

Во Полициската станица во Струга, вчера во 1635 часот било пријавено дека настанал пожар во помошна просторија од ОУ„Аки Дика“ во село Ливада Од противпожарната единица од Струг...

УЈП: Апликацијата МојДДВ за увид во износот на поврат и бришење на фискални сметки достапна за граѓаните

28.08.19 10:48

Управата за јавни приходи ги известува граѓаните дека веб апликацијата МојДДВ е достапна на следниот линк https://mojddvujpgovmk Веб апликацијата МојДДВ на граѓаните ќе им овозм...

МВР: Не наседнувајте на лажни наградни игри

28.08.19 10:18

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при БЈБ на МВР во изминатиот период евидентираше зголемен број на лажни наградни игри на интернет, каде што со користење ...

Седница на Советот на јавни обвинители за вмешаноста на Јанева во „Рекет“

27.08.19 12:24

Денес се одржува седница на Советот на јавни обвинители на која треба да се утврди дали има елементи за разрешување на Јанева врз основа на барањето за притвор од Обвинителствот...

ЗНМ и СЕММ создаваат регистар на професионални онлајн медиуми

27.08.19 11:42

Здружението на новинарите на Македонија денеска потпиша Меморандум за соработка со Стопанската комора на Македонија Целта на потпишување на Меморандумот е да се направи значаен ...

Тепачка поради првенство на минување

27.08.19 10:39

Во Полициското одделение Велешта, на 25-ти авгуср, 31-годишно лице од струшкото село Лабуништа, пријавило дека истиот ден околу 2015 часот, додека бил на неговото работно место ...

Поскапува дизелот

26.08.19 15:57

Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска на полноќ, дизелот поскапува за половина денар, додека цените на бензините остануваат исти Малопродажните ц...

Dr Batkoski pod artikli