Македонија - Page 4 of 1201 - OhridNews
Топол бран носи африкански температури

27.07.20 09:35

Под влијание на топла воздушна маса претстојната седмица не очекува многу топло време со високи температури, кои врвот ќе го достигнат во средината на неделата Денес ќе преовлад...

70 оздравени пациенти, ниту еден починат, 3 нови случаи на Ковид 19 во Охрид

26.07.20 14:27

Во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19, oд кои 3 во Охрид Денеска нема починати пациенти Нови случаи на Ковид 19 регист...

Пандемијата галопира: Во светот од корона вирус заразени 16,2 милиони луѓе, над 640 илјади починаа, 460 кај нас

26.07.20 12:17

Од прогласувањето на пандемијата од корона вирусот SARS COV 2, познат како Ковид 19, бројот на заразени во светот достигна 16,2 милиони, а 640 илјади луѓе починаа И натаму на вр...

57 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје

26.07.20 07:00

Денеска се навршуваат 57 години од катастрофалниот земјотрес што го погоди Скопје, во кој 1070 луѓе го загубија животот, а 3000 беа повредени Катастрофалниот земјотрес во Скопје...

УХМР предупредува на можност од невреме со пороен дожд

25.07.20 16:42

Во текот на попладневните и вечерните часови, како и за време на ноќта, под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса, ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време, ...

9 починати, 103 оздравени, 1 нов случај на Ковид 19 во Охрид

25.07.20 14:37

Во последните 24 часа девет лица ја загубиле битката со корона вирусот Ковид 19, тројца пациенти од Скопје, двајца од Куманово, по еден пациент од Штип и Струга и двајца од Гост...

Мотор излетал од коловоз и удрил во дрва

25.07.20 12:31

Синоќа околу 1905 часот на магистралниот пат Ќафасан-Струга, 26-годишен жител на сФрангово, струшко, управувајќи мотоцикл „Сузуки“ со швајцарска национална ознака, изгубил контр...

ДИК ги официјализира резултатите од предвремените парламентарни избори

25.07.20 12:23

Државната изборна комисија на јавна седница денеска ги соопшти конечните резултати од предвремените парламентарни избори кои се одржаа на 15 јули ДИК потврди дека најмногу манда...

Процентот на хоспитализирани бележи пад од 2%

25.07.20 10:15

Во изминативе две недели, и покрај благиот раст на активни случаи со ковид-19, процентот на хоспитализирани бележи пад од речиси 2%, односно од 11,5% на 15 јули на 9,7% на 23 ју...

6 починати,129 нови случаи, 3 во Охрид

24.07.20 14:31

Во последните 24 часа се направени 1535 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19: -Скопје 45 -Куманово 7 -Дебар 1 -Штип 25 -Прилеп 4 -Тетово 9 -Струга 5 -Битола ...

Dr Batkoski pod artikli