Македонија - Page 6 of 1107 - OhridNews
Oglas teren auto plus 2020
Крузер во Јапонија под карантин поради коронавирус, меѓу патниците македонски и српски државјани

07.02.20 11:35

Вкупно регистиран 61 случај на заболени лица од коронавирусот на брод кој се наоѓа под карантин на брегот на Јапонија Меѓу патницит есе и тројца македонски државјани и 14 од Срб...

Сообраќајот се одвива во зимски услови, но без застои

07.02.20 09:20

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонијапат, информира АМСМ Се препо...

И Агим Красниќи „ја дувна“ од затвор

06.02.20 12:17

Расте списокот на осудени лица кои побегнале од затворите во Македонија На него од вчера е и познатиот член на таканаречената Кондовска група Агим Красниќи, кој по слободниот ви...

Сообраќајот се одвива по влажни коловози, на Плетвар движењето е отежнато

06.02.20 11:07

На патниот правец Прилеп–Кавадарци, преку планинскиот премин Плетвар, сообраќајот се одвива отежнато, повремено се пропуштат патнички возила, тешки товарни возила се уште не се ...

Донесен Законот за отпис на каматите и репрограмирање на долговите

06.02.20 10:15

Во текот на вчерашниот ден, Собранието на Република Северна Македонија го изгласа Законот за отпис на камати и репрограмирање на долгови и трошоци на физички лица со што преку 1...

ВМРО ДПМНЕ поднесе предлог за распуштање на собранието на 12 февруари

05.02.20 17:17

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе предлог за распуштање на Собранието на 12 февруари за одржување на предвремени избори на 12 април Според ВМРО ДПМНЕ, законот за обвините...

Надлежните на средби за организирање и спроведување фер и демократски избори

05.02.20 16:11

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, придружуван од дел од министри во владата, одржа состанок со претставници на Државната изборна комиси...

Билтен: Нападната 18-годишна девојка, опожарено возило

05.02.20 13:50

Од СВР Охрид информираат дека вчера, во полициската станица Струга пријавено било дека на улица „Пролетерски бригади“ во Струга, 23-годишен стружанец физички нападнал 18-годишна...

И вработените во администрацијата ќе добиваат К-15

05.02.20 10:40

Владата на Република Северна Македонија ја разгледа и усвои Информацијата и го утврди текстот на Гранскиот колективен договор на органи на државната управа, на стручните служби ...

Обновено: Укината забраната за тешки товарни возила на планинските превои

05.02.20 08:37

Забраните за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража, како и на патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот пре...

Dr Batkoski pod artikli