Војна во украина - Page 8 of 105 - OhridNews

Војна во украина

28.10.22 09:23

Зеленски: За два дена соборивме 23 дрона, руските напади нема…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во своето редовно ноќно ...

27.10.22 11:30

Електрана на полуостровот Крим цел на напад со дрон, нема…

Властите на црноморскиот полуостров Крим, кој беше анектиран од Рус...

27.10.22 09:33

УНЕСКО потврди воена штета на 207 украински културни објекти

Користејќи сателитски снимки пред и по војната, ОН го документираа ...

26.10.22 09:29

Арестович: Русите се подготвуваат за најтешката битка во Херсон

Руските сили се подготвуваат за најтешката битка во стратешки важни...

25.10.22 10:04

МААЕ подготвува инспекција на две локации во Украина заради тврдењата…

На барање на официјален Киев МААЕ се подготвува во следните неколку...

23.10.22 14:11

Руски воен авион се урна врз зграда на Сибир, загинаа…

Руски воен авион се урна во двокатна куќа во сибирскиот град Иркутс...

23.10.22 12:02

Уапсен шеф на голема украинска компанија затоа што наводно им…

Украинските власти го уапсија Вјачеслав Бохуслаев, шеф на големата ...

23.10.22 11:30

Украина ослободи две села на југ и собори најмалку 16…

Украинската армија тврди дека постигнува успеси додека нејзините си...

23.10.22 11:26

Русите извршија 40 ракетни напади врз Украина во последните 24…

Генералштабот на украинската армија соопшти дека Русија во последни...