Војна во украина - Page 7 of 108 - OhridNews

Војна во украина

27.12.22 09:37

Зеленски: Ситуацијата на фронтот на Донбас е тешка и болна

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека ситуацијата ...

21.12.22 15:31

Руското МО бара зголемување на бројот на војници од еден…

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска предложи зголемува...

21.12.22 11:59

Кремљ: Новите испораки на американско оружје за Киев ќе го…

Кремљ денеска оцени дека новите испораки на американско оружје за У...

20.12.22 13:42

Околу 80 отсто од регионот на Киев е без струја

Околу 80 отсто од регионот на Киев е без струја, изјави денеска Оле...

20.12.22 09:59

Путин: Ситуацијата во окупираните територии на Украина е исклучително тешка

Рускиот претседател Владимир Путин првпат ја нарече „исклучително т...

14.12.22 09:48

Зеленски: Украина ги собори сите 13 дронови во нападот во…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска изјави дека ук...

13.12.22 14:10

Кремљ: Украина мора да ја признае руската анексија пред какви…

Украина мора да ги предаде териториите анектирани од Русија пред ка...

13.12.22 13:00

Зеленски: На Украина и се потребни 800 милиони евра за…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски оцени денеска дека Украи...

11.12.22 15:16

Уништена енергетската инфраструктура во Одеса, украинските сили возвратија во Мелитопол

Јужна Украина и ноќеска беше погодена од напади од Русија, која лан...