ОГЛАСИ

ВЕСТИ

ФОТО

OhridNews TV

СПОРТ

ВИДЕО

ШТО, КОГА, КАДЕ?

ФЛАЕР

ЗАНИМЛИВОСТИ

ЖИВОТ И СТИЛ

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

2015 година за Охрид ќе биде:

Подобра од претходната година

Полоша од претходната година

Гласај

Подобра од претходната година - 474 гласови (24%)

Полоша од претходната година - 1475 гласови (76%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833