COVID 19 - Page 198 of 199 - OhridNews
Се затвараат сите гранични премини и Аеродромот во Скопје!

16.03.20 22:09

Владата на вонредна седница одлучи да се затворат сите гранични премини во земјата, објави вечерва на прес конференција Министерот за здравство Венко Филипче Се затвараат сите г...

Пет нови случаи на корона вирус, уште двајца дополнително ќе се тестираат

16.03.20 21:51

Петмина нови пациенти со корона вирус се регистрирани денеска во земјава, изјави на прес конференција вечерва министерот за здравство Венко Филипче Позитивни се резултатите на е...

Обновено: Советот за безбедност смета дека засега нема потреба од прогласување вонредна состојба

16.03.20 19:39

Во моментов нема потреба од воведување вонредна состојба во земјата за справување со корона вирусот, изјави претседателот Стево Пендаровски, по состанокот на националниот Совет ...

Да се издаваат рецепти за 6 месеци, осигуренците до ФЗО да се обраќаат преку интернет

16.03.20 17:57

Од Фондот за здравствено осигурување со апел до граѓаните да се минимизира непотребниот контакт меѓу матичните лекари и пациентите, кои треба да се обраќаат на лекар само кога т...

Фото: Почна состанокот на Советот за безбедност, сите членови скенирани заради корона вирусот

16.03.20 17:36

Во вилата на претседателот Стево Пендаровски попладнево почна состанокот на Советот за безбедност на кој се разгледува актуелната ситуација во земјата предизвикана од пандемијат...

Куциноски: Студентскиот дом „Никола Карев“ работи нормално и нема место за паника

16.03.20 17:10

Најавата која произлезе по денешната работна средба со градоначалникот на општина Охрид Константин Георгиески дека доколку е потребно Студентскиот дом „Никола Карев“ ќе биде пре...

Заев и Мицкоски бараат одложување на предвремените парламентарни избори

16.03.20 16:49

Лидерите на двете најголеми политички партии од власта и опозицијата, денеска побараа да се свика итна лидерска средба кај претседателот на државата на која ќе се разговара за о...

Општината со редуцирано работно време, домовите по потреба ќе се пренаменуваат во обејкти за изолација и карантин

16.03.20 15:34

Локалната самоуправа, од денес, со странки ќе работи со редуцирано работно време, од 9 до 11 часот и тоа само преку архивата на општина Охрид, информира градоначалникот Констант...

ЕВН привремено ги затвора сите приемни канцеларии за корисници

16.03.20 14:59

Со цел делување во насока на спречување на ширењето на корона вирусот и согласно мерките и препораките на Владата и Регулаторната комисија за енергетика, ЕВН презема дополнителн...

Топ маркетите од денес ќе работат со скратено работно време!

16.03.20 14:43

Поради новонастанатата ситуација со корона вирусот, трговскиот ланец „Топ маркет“, од денес, 16 март, ќе работи од 08 до 20 часот, а во недела до 16 часот Објектот „Топ тобако “...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер