Охрид - Page 3 of 97 - OhridNews

Охрид

12.08.21 09:07

По две години младите извидници повторно кампуваат во Извиднички центар…

По пауза од две години поради ковид-19 пандемијата, повторно на пла...

08.08.21 11:01

Продолжува летниот маратон на комедијата: „Валкани Секс Приказни“ со Стрезо…

Со задоволство ви го најавуваме ВТОРИОТ дел од SUMMER COMEDY MARATH...

07.08.21 15:34

Фото галерија: Магична музичка вечер со Владимир Четкар на зајдисонце

Вистинско музичко уживање со џез, соул и фанк на зајдисонце природи...

03.08.21 21:33

Најдоброто од стендап сцената во Охрид во шоу на бродот…

Лето е, време е за одмор, релаксација и добра забава А најдоброто о...

31.07.21 21:30

„На муабет“ со Жарко од The Backdoor band: „Луѓето се…

Фронтменот и вокал на рок групата „The Backdoor Band“ Жарко Јакимос...

29.07.21 13:31

Џез, соул и фанк на зајдисонце со Владимир Четкар Секстет

Охриѓанецот кој го освои светот, гитарист, вокалист и композитор Вл...

09.07.21 12:47

Вечер на староградска музика со ансамбл „Билјана“ во „La Fabrique“

Овој петок, во највеселото градско кафуле „La Fabrique“, е резервир...

07.07.21 10:15

Филмско видео на Ѕвездата на Гранд од Охрид Александар Јосифовски

Охридскиот рокер Александар Јосифовски, познат по учеството во музи...

06.07.21 10:51

Забава со „Камелеон“ во „Sky Corner“

Овој четврток, 8 јули во „Sky Corner“ е резервиран за забава со одл...