Охрид - Page 2 of 97 - OhridNews

Охрид

02.10.21 09:50

На муабет со Горан Папаз: Кога има човек љубов може…

Во најновото издание „На муабет со“ ни гостува Горан Папаз, еден од...

18.09.21 12:45

„На муабет“ со Никола Тодороски: Наместо актерите политичарите го зазедоа…

Човекот кој што стана синоним за незаборавен хумор, автор на стотиц...

13.09.21 08:58

„Calmness“, нова инструментална композиција од охриѓанецот Александар Петрески

Охриѓанецот Александар Петрески со нова инструментална композиција ...

11.09.21 11:52

Охридскиот продуцент Nacho Nova го издаде најновото музичко парче за…

EDM продуцентот и диџеј Nacho Nova од Охрид го издаде најновото пар...

27.08.21 19:55

На муабет со Четкар: Уметниците и медиумите имаат одговорност за…

Џезот како правец е една од најважните појави во историјата на музи...

22.08.21 14:41

Од Лондон директно во Охрид: Стендап шоу на Влад Илиќ…

Стендап комичарот Влад Илиќ од Куманово, кој јавноста го запозна пр...

22.08.21 07:00

Уживање со вино и џез на Владимир Четкар секстет во…

По извонредните настапи на сцените во земјава и странство ова лето,...

20.08.21 17:27

Летен камп за детски хорови и солисти „Прима виста“ во…

Младите хористи од детскиот хор „Весели бисерчиња“ при Центар за ку...

15.08.21 13:36

Летен маратон на комедијата: Шоу на „2 Mothers Brothers“ со…

Вториот дел од “SUMMER COMEDY MARATHON!”, што се одржува на бродот ...