Регион/Свет - Page 6 of 1391 - OhridNews

Регион/Свет

29.08.22 09:33

Гром усмрти младоженец при фотографирање

Силен удар на гром уби маж за време на сликањето пред неговата свад...

25.08.22 13:28

Училиштен округ во САД го враќа ќотекот како мерка

Училишниот округ Касвил, Мисури, САД, одлучи повторно да го воведе ...

25.08.22 13:22

Вдовицата на Коби Брајант доби 16 милиони долари поради сликите…

Вдовицата на американската НБА-ѕвезда Коби Брајант, доби 16 милиони...

23.08.22 13:55

Заврши 12. натпревар во лежење во Црна Гора

Во Црна Гора заврши 12-от натпревар во лежење, којшто традиционално...

23.08.22 13:05

На Гренланд откриена риба што самата се штити од замрзнување

На Гренланд, под ледените брегови е откриен нов вид риба, што има с...

23.08.22 10:40

НАСА објави нови слики од Јупитер

Aмериканската Национална воздушно-вселенска администрација – НАСА о...

23.08.22 10:38

Усеин Болт ќе ја заштити својата позната поза како лого

Јамајканецот Усеин Болт, еден од најголемите светски спортисти во и...

22.08.22 10:07

Паузата од социјалните мрежи носи повеќе придобивки за психичкото здравје

Долг е списокот на познати личности кои направија долга пауза од со...

21.08.22 15:02

Традиционално натпреварување: Црногорците го соборуваат рекордот во излежување и денгубење

Натпреварот во излежување, кој ја прави Црна Гора единствена во Евр...