Регион/Свет - Page 4 of 1391 - OhridNews

Регион/Свет

20.09.22 10:21

Првата успешно клонирана арктичка волчица Маја

Генeтичката компанија „Синоген биотехнологија“, со седиште во Пекин...

19.09.22 09:17

Биг Бен не заѕвони за националната минута молк, отворена истрага

Портпаролот на британскиот Парламент синоќа изјави дека е покрената...

16.09.22 18:21

Џејсон Момоа повторно со еколошка порака, сега со нова тетоважа

Џејсон Момоа објави фотографија и неколку видеа со нова тетоважа на...

15.09.22 13:16

Британската Кралска круна со 2.686 дијаманти – симбол на моќта…

Британската Кралска државна круна на ковчегот на кралицата Елизабет...

15.09.22 11:53

Најдобрите пет пицерии во светот

Објавено е годишното рангирање на 50-те најдобри пицерии во светот,...

14.09.22 14:44

Шегите на Џон Оливер за кралицата забранети во Велика Британија

Шегите направени минатата недела „Вечер со Џон Оливер“ за кралицата...

13.09.22 10:55

Австралија: Кенгур го убил 77-годишниот сопственик, прв ваков случај од…

Возрасен Австралиец (77), починал откако бил нападнат од кенгур што...

12.09.22 09:51

Во Велика Британија родени близнаци со различна боја на кожата

Новопечената мајка Шантел Бротон на популарната емисија „Добро утро...

11.09.22 11:54

И кралските пчели добија нов крал

Според древната традиција, на кралските пчели треба да им се „соопш...