Регион/Свет - Page 3 of 1391 - OhridNews

Регион/Свет

31.10.22 13:35

Проблемите со погоните на „Епл“ може да ја намалат испораката…

Проблемите на доставувачот на „Епл“ – „Фокскон“ (Foxconn) во кинеск...

28.10.22 11:27

Маск го презеде Твитер за 44 милијарди долари

Основачот на „Тесла“, Илон Маск ја презеде социјалната мрежа Твитер...

21.10.22 09:13

Пронајдена гробницата на Свети Никола во Турција

Гробницата на Свети Никола е откриена откако археолози пронајдоа ос...

10.10.22 10:30

Во Индија усмртен тигар кој убил девет лица

Индиската полиција усмрти тигар што уби најмалку девет лица во обла...

05.10.22 10:28

Крадци зеле 256 ролни тоалетна хартија и 15.000 салфетки од…

Група крадци однеле 256 ролни тоалетна хартија и околу 15000 салфет...

03.10.22 12:36

Австрија: Угостител наплаќа 149 евра за шницла за доставувачите на…

Огромниот раст на цените на струјата и бензинот им предизвикува про...

27.09.22 19:49

Катар ќе добие две панди од Кина пред СП во…

Кина најави дека на Катар ќе му подари две џиновски панди по повод ...

22.09.22 10:46

Нови спектакуларни слики од Нептун

Вселенскиот супертелескоп „Џејмс Веб“ сними и прати спектакуларни с...

21.09.22 08:45

Украден Ролекс на француски градоначалник пронајден во златарница во Тирана

Украден часовник Ролекс на градоначалник на општина во Франција, ал...