Регион/Свет - Page 5 of 1391 - OhridNews

Регион/Свет

09.09.22 15:26

Кинески научници открија нов месечев минерал

Кинески истражувачи открија нов месечев минерал, со испитување на п...

09.09.22 10:14

На Фиџи има куќа изградена специјално за кралицата

Островот Бау се наоѓа веднаш до главното копно на Република Фиџи – ...

07.09.22 10:27

Дете ја спасило мајка му ден откако го научила за…

Дете од Австралија стана херој на четиригодишна возраст, откако ѝ г...

06.09.22 09:34

Зголемена популацијата на сибирски тигри

На вториот Меѓународен форум за зачувување на тигрите, којшто почна...

05.09.22 09:05

Момче уапсено во Германија, се обидел да изнајми платен убиец…

Германските власти уапсија 28-годишен млад човек кој преку интернет...

03.09.22 15:16

Повторно истекува гориво од ракетата што треба да биде лансирана…

Инженерите на НАСА се обидуваат да го санираат истекувањето на гори...

30.08.22 13:37

„Сони плејстејшн 5“ добива сѐ полесни верзии

„Сони“ ненајавено лансираше редизајниран модел на конзолата „Плејст...

29.08.22 12:06

Најскапите градови за домување во Европа

Консултантската компанија „Дилојт“ (Deloitte) објави истражување за...

29.08.22 09:39

Просјак од САД ќе доби 100 милиони долари отштета по…

Федералниот суд во Атланта, САД, донесе одлука на просјак да му се ...