ЕП 2020 - Page 3 of 7 - OhridNews
Ракометот се игра со срце, желба и со верба во себе

21.01.20 08:15

Европското првенство, уникатниот турнир што првпат се игра во три земји, проект што е поттикнат од претседателот на Европската ракометна федерација (ЕХФ), Михаел Видерер, е успе...

Фото: Австрискиот претседател со јавен превоз на натпревар на ЕП

20.01.20 23:42

Претседателот на Австрија Александар ван дер Белен, беше гледач повеќе во поразот на Австрија од Германија во третата рунда од главната фаза која се игра во Виена Тој се одлучи ...

ЕП: Германија ја декласираше Австрија, нови победи на Шпанија и Хрватска

20.01.20 22:04

Селекциите на Шпанија и Хрватска забележаа нови победи во главната фаза совладувајќи ги репрезентациите на Белорусија односно Чешка, додека Германија во соседското дерби славеше...

ЕП: Денес на програмата

20.01.20 08:20

Дилемите околу патниците во полуфиналето се разрешени во групата во Виена Шпанија и Хрватска ќе бидат дел од натпреварите за медал Останатите четири селекции во групата треба и ...

ЕП: Стоп за Португалија, никој нема одговор за Норвешка (видео)

19.01.20 20:23

Селекцијата на Исланд најде лек за Португалија и ја совлада во втората рунда од главната фаза, додека Норвешка продолжи да ниже победи на ЕП откако славеше против ко-домаќинот Ш...

ЕП: Денес на програмата

17.01.20 10:34

Вчера започна главната фаза во првата група, а денеска стартуваат мечевите во втората група која се игра во Шведска Шест селекции ќе се борат за двете први места на табелата кои...

Филип Јиха: Денот кога ќе се повлече Лазаров ќе биде тажен за светскиот ракомет

16.01.20 23:47

Поранешниот чешки репрезентативец, а сега актуелен тренер на германскиот бундеслигаш Кил, Филип Јиха допатува во Виена На европските првенства тој постигнал 131 постигнат погодо...

OhridNews во Виена: Германија рутински против Белорусија

16.01.20 22:40

Германската ракометна репрезентација ги запиша првите бодови на табелата во главната фаза, откако во последниот натпревар од првата рунда славеше против Белорусија со 31-23 (18-...

OhridNews во Виена: Австрија на колена, Хрватска покажа кој е кој во “Штадхале”

16.01.20 19:53

Репрезентацијата на Хрватска, направи голем чекор напред кон полуфиналето на Европското првенство совладувајќи ја Австрија со 27-23 (13-8) во дербито од првата рунда во групата ...

OhridNews во Виена: Шпанија подобра од Чешка

16.01.20 17:32

Бранителот на трофејот на континенталниот ракометен шампионат, селекцијата на Шпанија со триумф над Чешка ги започна натпреварите од главната фаза Шпанците славеа со 31-25 (14-9...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер