ЕП 2020 - Page 6 of 7 - OhridNews
OhridNews во Виена: Пепи Манасков, Ацо Јоновски и Филип Лазаров голема поддршка за „црвено жолтите“ (обновено)

12.01.20 12:23

Македонските ракометари во пресрет на натпреварот со Чешка на Европското првенство добија голема поддршка, откако во хотелот ги посетија поранешните репрезентативци Ацо Јоновски...

OhridNews во Виена: Македонија против Чешка за пласман во главната фаза

12.01.20 09:35

Ракометната репрезентација на Македонија, денеска, со почеток во 16 часот во „Штад Хале“ во Виена против селекцијата на Чешка го игра вториот натпревар на Европското првенство „...

ЕП: Денес на програмата

12.01.20 09:10

Денеска ќе завршат мечевите од втората рунда во фазата по групи кои започнаа вчера на Европското првенство во ракомет На мегдан, денеска, ќе излезат селекциите од Б, Д и Ф група...

OhridNews во Виена: „Македонската фаланга“ го слави Никола Митревски! (фото галерија)

11.01.20 00:38

Капитенот Кирил Лазаров го постигна победничкиот погодок, но сите честитки за позитивниот исход заминаа кај Никола Митревски, кој иако не ја доби наградата играч натпреварот со ...

OhridNews во Виена: Лазаров и Митревски добитна комбинација за победа (видео)

10.01.20 23:35

Репрезентацијата на Македонија, на крилата од Кирил Лазаров и Никола Митревски ја совлада селекцијата на Украина со 26-25 и успешно со победа ги стартуваше мечевите на ЕП Капите...

Обновено: Драмата во Виена за Македонија

10.01.20 21:18

2209 Македонија во драматичен финиш ја совлада Украина 26:25 (13:10) во вториот меч во групата Б од Европското првенство во ракомет што се игра во Виена, Австрија Иако имаше вод...

Видео+фото: Македонската фаланга ја освојува Виена

10.01.20 19:44

Групи навивачи во црвено – жолти обележја пристигнуваат од сите страни во арената “Штадхале” во Виена,  каде вечерва нашата машка ракометна репрезентација ќе г...

ЕП: Австрија подобра од Чешка на стартот од Б групата (обновено)

10.01.20 18:58

1950 Репрезентацијата на Австрија ја совлада Чешка 32:29 на  отворањето на  натпреварите во Б групата на Европското првенство во ракомет за мажи што се игра во Австрија, Шведска...

ЕП: Бодрете ја Македонија во Bonanza!

10.01.20 14:45

Вечерва, ракометната репрезентација на Македонија стартува со натпреварите на Европското првенство, а Beach and restaurant Bonanza подготви најдобра понуда за симпатизерите и љу...

OhridNews во Виена: РФМ со одлична премија ги мотивира ракометарите

10.01.20 13:33

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) подготви одлични премии за ракометарите кои денеска против селекцијата на Украина ќе го започнат шестото учество на Европските ракомет...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер