ЕП 2020 - Page 5 of 7 - OhridNews
ЕП: Хрватска и Шпанија маскимални, Црна Гора извиси

13.01.20 23:06

Селекциите на Хрватска и Шпанија со три победи во исто толку натпревари патуваат во главната фаза од Европското првенство, додека Црна Гора извиси откако изгуби во одлучувачкиот...

Брестовац: Се плашев за одбраната, а нападот излезе проблем

13.01.20 13:37

Македонскиот селектор Данило Брестовав задоволен е од играта во одбрана на репрезентацијата, а како проблем на ЕП излегол нападот Брестовац на средбата со медиумите ја анализира...

OhridNews во Виена: Кои комбинации и одговараат на Македонија?

13.01.20 12:56

Ракометната репрезентацијата на Македонија, утре против селекцијата на Австрија го игра одлучувачкиот натпревар на Европското првенство Победа е најдобра опција за Македонија, р...

Никој како Филип Талески на ЕП!

13.01.20 11:53

Репрезентативецот на Македонија, Филип Талески е водечки ракометар во статистиката за најсилен удар на Европското првенство, што се одржува во Австрија, Шведска и Норвешка Еден ...

ЕП: Денес на програмата

13.01.20 10:47

Во групите А и Ц денеска има финална завршница по која ќе се знае кои репрезентации ќе продолжат понатаму, додека во групата Е ќе се играат натпреварите од втората рунда Во груп...

OhridNews во Виена: Нов блесок на „Македонската фаланга“, фалеше победа во „Штадхале“ (фото галерија)

12.01.20 21:42

Навивачи од цела Европа допатуваа во Виена да ја бодрат македонската ракометна репрезентацијата на мечот против Чешка Охриѓани, битолчани, скопјани, како и нашинци кои живеат во...

Брестовац: Нема предавање, одиме на крај

12.01.20 20:20

Селекцијата на Македонија го претрпе првиот пораз на Европското првенств што се одржува во три земји, откако изгуби од Чешка 27-25 (9-11) во втората рунда од фазата по групи „Цр...

ЕП: Едно полувреме недоволно за победа, Македонија на раб од бездната

12.01.20 17:47

Македонија загуби од Чешка 27:25 во второто коло од Б групата на Европското првенство во ракомет што се игра во Австрија, Шведска и Норвешка Вечерва во Виена црвено жолтите иако...

Видео+фото: Македонската фаланга хит во Виена, во црвено жолтата армија и Рибари

12.01.20 15:48

Минути не делат од вториот меч на нашата ракометна репрезентација со Чешка во рамки на Европското првенство, а атмосферата пред “Штадхале” во Виена и околните кафули...

Никола Маркоски: Велко е столб во одбраната, но мора да играме без и за него

12.01.20 12:55

После повредата на окото и отсуството од селекцијата на Велко Маркоски товарот во одбраната во македонскта селекција мора да го изнесе неговиот брат, Никола Маркоски Ракометарот...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер