ЕП 2020 - Page 4 of 7 - OhridNews
ЕП: Денес на програмата

16.01.20 09:16

Денеска, во „Градската сала“ во Виена започнуваат натпреварите од главната фаза на Европското првенство Ракометните возбудувања стартуваат во 16 часот, а мечеви има во 18:15 и 2...

OhridNews во Виена: Полуфинална битка на „тешкашите“

15.01.20 18:00

Селекциите на Австрија, Хрватска и Шпанија со два чекори пред Германија, Чешка и Белорусија ќе ја започнат битката за полуфиналниот билет во една од двете групи која се игра во ...

ЕП: Денес на програмата

15.01.20 10:20

Со средбите од групата Е, денеска, завршуваат натпреварите од првата фаза на Европското првенство во Австрија, Шведска и Норвешка Билет за главната фаза бркаат Унгарија и Данска...

Пајовиќ: Играта во одбрана ни донесе триумф

15.01.20 00:36

Селекцијата на Австрија од водечката позиција и со два бодови се пласираше во главната фаза победувајќи ја Македонија со 32-28 во последната трета рунда од фаза по групи „Црвено...

Лазаров: Навивачите не задолжија и не заслужија ваква Македонија

14.01.20 22:52

Новиот квалитетен настап на големите собири на Кирил Лазаров не беше доволно Македонија да ја „преживее“ првата рунда и да обезбеди пласман во главната фаза „Црвено жолтите“, во...

(Обновено) ЕП: Македонија без компас против Австрија, “скијачите” со ракометна лекција за црвено жолтите

14.01.20 19:02

1944 Македонската машка ракометна репрезентација го одигра еден од најлошите  натпревари на европските првенства, во најлош момент Во одлучувачкиот меч од 3 коло во групата Б, в...

OhridNews во Виена: Ракометот не остана имун на „смарт“ технологијата

14.01.20 12:19

Електронскиот систем за следење на играчите и посебна лед технологијата се новитетите на Европското првенство во ракомет што се одржува во Австрија, Шведска и Норвешка Со воведу...

OhridNews во Виена: Да се биде или не за Македонија!

14.01.20 10:47

Македонската ракометна репрезентација, денеска во 18:15 часот, во „Градската сала“ во Виена против селекцијата на Австрија го игра одлучувачкиот натпревар за пласман во понатамо...

ЕП: Денес на програмата

14.01.20 10:29

Фазата по групи дојде до самиот крај Денеска во групите Б, Д, и Ф ќе се одиграат мечевите од третата рунда по кои ќе стане јасно кои селекции продолжуваат, а кои ќе се збогуваат...

ЕП: Хрватска и Шпанија маскимални, Црна Гора извиси

13.01.20 23:06

Селекциите на Хрватска и Шпанија со три победи во исто толку натпревари патуваат во главната фаза од Европското првенство, додека Црна Гора извиси откако изгуби во одлучувачкиот...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер