ЕП 2020 - Page 2 of 7 - OhridNews
Необичниот пат до успехот на Микола Билик

24.01.20 13:27

Ниеден настан не би можел да функционира и да изгледа вака како што изгледа Европското првенство (ЕП) во ракомет, од кое еден дел се играше во Виена, доколку не се тука вредните...

ЕП: Денес на програмата

24.01.20 09:02

Четири желби, а две места Вака можат да се окарактеризираат мечевите од полуфиналето на 14-то Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска Непогрешливата Норвешка против...

Оставка не е опција за Брестовац, Македонија не потфрлила на ЕП

23.01.20 22:31

Македонската ракометна репрезентација со една победа и два порази во групата заврши на 15-та позиција на Европското првенство Селекторот на Македонија Данило Брестовац не е задо...

Финалето на Европското првенство со македонски шмек!

23.01.20 21:46

Финалето на Европското првенство во ракомет ќе има македонски шмек, откако најдобрите судии Славен Николов и Ѓорѓи Начевски ја добија довербата од ЕХФ за делење на правдата Назн...

На теренот е потешко отколку на клупата

23.01.20 08:15

Во својата кариера одигра 223 меча во „коцкестиот” состав, 2003 година на СП во Португалија го освои златниот медал, во 2004 година во Атина олимпиското злато Европското злато м...

ЕП 1/2 финале: Норвешка супер предизвик за Хрватска, Шпанија против Словенија

22.01.20 23:33

Норвешка – Хрватска односно Шпанија – Словенија се полуфиналните двојки на Европското првенство во ракомет Натпреварите од последната рунда во двете групи во Глванат...

ЕП: Денес на програмата

22.01.20 09:48

Втората етапа позната како Главна фаза на Европското ракометно првенство денеска ќе добие финална разврска На програмата се мечевите од четвртата и последна рунда во двете групи...

ЕП: Еден човек ги засени големите ракометни имиња во „Штадхале“ во Виена

22.01.20 08:15

Големи ракометни имиња продефилираа на паркетот во „Градската сала“ во Виена, илјадници гледачи уживаат во мајсториите на теренот, но шоуто го украде симпатичниот водител Маркус...

ЕП: Норвешка полуфиналист, Словенија пред промоција (видео)

21.01.20 23:36

Еден од домаќините на Ервопското ракометно првенство Норвешка ќе се бори за влез во финалето, додека Словенија е во многу добра позиција да биде дел од ТОП 4 на стариот континен...

Несекојдневна ситуација на ЕП: Стативата, гредата и лепакот спречија погодок (видео)

21.01.20 14:10

Лепакот составен од смола кој го користат ракометари за подобра контрола на топката, стативата и гредата творци беа на несекојдневна ситуација на Европското првенство Поранешнио...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер