ЕП 2020 - OhridNews

ЕП 2020

28.01.20 16:31

Начевски: Убеден бев дека Карачиќ направи чекори (видео)

Со суперлативи се пишува за судењето на македонските судии Ѓорѓи На...

26.01.20 19:58

Дувњак МВП, двајца екс вардарци во тимот на ЕП

Хрватска не го освои златото на Европското првенство, но Домагој Ду...

26.01.20 19:38

Грешката во чекори на Карачиќ ги отпиша хрватите, Червар ги…

Селекцијата на Хрватска ќе продолжи да сонува за европското злато „...

26.01.20 18:14

Начевски и Николов маестрални, Шпанија старо-нов ракометен шампион на Европа!

Селекцијата на Шпанија е старо-нов ракометен шампион на Европа! „Цр...

26.01.20 09:52

Норвежаните обвинуваат: Победничкиот гол на Хрватска не е регуларен?

Ниту победата во малото финале и бронзениот медал, не ја намали бол...

26.01.20 00:00

ЕП: Бронза за Норвешка, Сагосен место Лазаров на врвот од…

Селекцијата на Норвешка се искачи на третото место на пиедесталот н...

25.01.20 10:02

Дувњак: Се боревме до крај, ваков натпревар немам играно

Победничкиот погодок вреден полуфинале за Хрватска беше дело на Жељ...

24.01.20 22:27

ЕП: Шпанија преку Словенија на мегдан со Хрватска во финалето

Репрезентацијата на Шпанија ќе има прилика да го брани трофејот на ...

24.01.20 21:55

Видео: Антологиски триумф на Хрватска за финале на ЕП!

Селекцијата на Хрватска е првиот патник во големото финале на Европ...