ЕП 2020 - OhridNews
Начевски: Убеден бев дека Карачиќ направи чекори (видео)

28.01.20 16:31

Со суперлативи се пишува за судењето на македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов во финалето на Европското првенство помеѓу Шпанија и Хрватска Судиската двојка со делењ...

Дувњак МВП, двајца екс вардарци во тимот на ЕП

26.01.20 19:58

Хрватска не го освои златото на Европското првенство, но Домагој Дувњак уште еднаш покажа зошто се вборјува во врвните мајстори во ракометот Хрватот ја понесе наградата за најдо...

Грешката во чекори на Карачиќ ги отпиша хрватите, Червар ги опцу македонските судии!

26.01.20 19:38

Селекцијата на Хрватска ќе продолжи да сонува за европското злато „Коцкастите“, ниту во третиот обид не успеаја да стигнат до титулата која им недостига Неприминлива пречка за х...

Начевски и Николов маестрални, Шпанија старо-нов ракометен шампион на Европа!

26.01.20 18:14

Селекцијата на Шпанија е старо-нов ракометен шампион на Европа! „Црвената фурија“, трофејот го одбрани со победата над Хрватска 22-20 (12-11) во финалето кое се одигра на фудбал...

Норвежаните обвинуваат: Победничкиот гол на Хрватска не е регуларен?

26.01.20 09:52

Ниту победата во малото финале и бронзениот медал, не ја намали болката на Норвешка за поразот од Хрватска после две продолженија во полуфиналето „Коцкастите“, во последниот нап...

ЕП: Бронза за Норвешка, Сагосен место Лазаров на врвот од голгетерска листа!

26.01.20 00:00

Селекцијата на Норвешка се искачи на третото место на пиедесталот на Европското првенство во ракомет Норвежаните во малото финале подибри беа од словенските ракометари со 28-20 ...

Дувњак: Се боревме до крај, ваков натпревар немам играно

25.01.20 10:02

Победничкиот погодок вреден полуфинале за Хрватска беше дело на Жељко Муса, но Домагој Дувњак на теренот во сите 80 минути колку што се играше покажа зошто е лидер на селекцијат...

ЕП: Шпанија преку Словенија на мегдан со Хрватска во финалето

24.01.20 22:27

Репрезентацијата на Шпанија ќе има прилика да го брани трофејот на Европското првенство, откако во полуфиналниот двобој ја победи Словенија 34-32 и се пласираше во финалето Во е...

Видео: Антологиски триумф на Хрватска за финале на ЕП!

24.01.20 21:55

Селекцијата на Хрватска е првиот патник во големото финале на Европското првенство во ракомет „Коцкастите“, во антологискиот полуфинален натпревар после цели 80 минути игра ја с...

Необичниот пат до успехот на Микола Билик

24.01.20 13:27

Ниеден настан не би можел да функционира и да изгледа вака како што изгледа Европското првенство (ЕП) во ракомет, од кое еден дел се играше во Виена, доколку не се тука вредните...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер