Свет - Page 360 of 365 - OhridNews
ODW baner alatnicar
Американец ја испекол девојката на скара

27.03.07 00:09

Во бизарно злосторство што ја шокира Америка, Thimothy Wayne Shepherd ја убил својата бивша девојка, ја искасапил и потоа ја испекол на скара на балконот од својот дом, пренесув...

Кинез живеел со тумор 17 години

26.03.07 00:21

Хуанг Лиџанг, 58 годишен Кинез, конечно се одлучил за операција на тумор кој му бил дијагностициран пред 17 години Несреќниот човек уште во 1990 открил чуден израсток на вратот,...

Лидерите на ЕУ ја потпишаа Берлинската декларација

25.03.07 12:01

Лидерите на земјите членки на Европската унија денеска ја потпишаа  Берлинската декларација, со која се предвидува фундаментално обновување на институциите на ЕУ во 2009 година ...

Катанец: Исклучувањето на Седлоски не беше пресудно за поразот

25.03.07 11:03

На пресот по натпреварот македонскиот селектор Катанец со кратко резиме Им честитам на Хрватите за победата Мислам дека добро се намачија, а гледачите имаа можност да проследат ...

Во Охрид одбележан Светскиот ден на водата

22.03.07 08:29

Обединетите нации предупредуваат на најголемата до сега забележана криза при снабдување со вода, со мрачна прогноза на можноста дека кон средината на овој век дури седум милијар...

И УНЕСКО и Мерко го осудија вандализмот врз бистите на поетите

21.03.07 08:51

Генералниот директор на Организацијата на Обединетите нации за наука, образование и култура (УНЕСКО), Коичиро Мацура во пораката што ќе ја испрати денеска  по повод Светскиот де...

Вирусот на птичјиот грип може да мутира предупреди СЗО

20.03.07 08:13

Вирусот на птичјиот грип Х5Н1 може да мутира и да стане мошне опасен по здравјето на луѓето, стравува  Светската здравствена организација (СЗО) Координаторот на Програмата на СЗ...

Промовирана интернет страница која ќе ги следи временските непогоди

19.03.07 08:50

Интернет страницата wwwmeteoalarmeu  која ќе собира информации за вонредни метеоролошки услови во цела Европа, беше промовирана вчера во Виена Сајтот официјално ќе почне да рабо...

„Боинг“ 747 – џамбоџет заминува во историја

19.03.07 00:26

„Боинг“, престана со производството на патничката верзија на најголемиот светски комерцијален авион, моделот „747-400“ Од 1969 година кога го доби сертификатот од Федералната ад...

Во Мексико запленети 206 милиони $

18.03.07 10:08

Мексикански нарко картел остана покус за 206 милиони американски долари, во алцијата на полицијата во куќа во елитен кварт во Мексико Сити во која биле  уапсила седум лица за ко...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер