Регион/Свет - Page 2 of 1390 - OhridNews

Регион/Свет

07.11.22 09:05

Французин осмисли нараквица за спречување напад, поттикнат од лично трагично…

Поттикнат од лично трагично искуство, Французинот Александре Сере о...

02.11.22 13:43

Маск најави месечна претплата за користење Твитер

Илон Маск, новиот сопственик на Твитер, објави дека наскоро планира...

31.10.22 13:35

Проблемите со погоните на „Епл“ може да ја намалат испораката…

Проблемите на доставувачот на „Епл“ – „Фокскон“ (Foxconn) во кинеск...

28.10.22 11:27

Маск го презеде Твитер за 44 милијарди долари

Основачот на „Тесла“, Илон Маск ја презеде социјалната мрежа Твитер...

21.10.22 09:13

Пронајдена гробницата на Свети Никола во Турција

Гробницата на Свети Никола е откриена откако археолози пронајдоа ос...

10.10.22 10:30

Во Индија усмртен тигар кој убил девет лица

Индиската полиција усмрти тигар што уби најмалку девет лица во обла...

05.10.22 10:28

Крадци зеле 256 ролни тоалетна хартија и 15.000 салфетки од…

Група крадци однеле 256 ролни тоалетна хартија и околу 15000 салфет...

03.10.22 12:36

Австрија: Угостител наплаќа 149 евра за шницла за доставувачите на…

Огромниот раст на цените на струјата и бензинот им предизвикува про...

27.09.22 19:49

Катар ќе добие две панди од Кина пред СП во…

Кина најави дека на Катар ќе му подари две џиновски панди по повод ...