Што, кога, каде? - Page 38 of 39 - OhridNews
Ристе Ристески настапува во ресторан „Лихнидос“

12.07.18 08:28

На 12 јули, Петровден, во фиш и лаунџ бар „Лихнидос“ настапува Ристе Ристески Почеток 2100 Инфо и резервации на 078 966 599...

Спектакл во најава: Концерт на зајдисонце на Владимир Четкар секстет на плажата „Бонанца“

11.07.18 09:04

По извонредното издание минатата година, Владимир Четкар секстет и ова лето на охриѓани и гостите ќе им приреди музичко уживање на зајдисонце Настанот ќе се одржи на 20 јули во ...

Бендот „Есте Мундо“ настапува на плажата „Куба Либре“

10.07.18 10:19

На плажата “Куба Либре“, на 12 јули, настапува бендот „Есте Мундо“ Забавата почнува во 22 часот Фронтмен на бендот е Марјан Нешковски од Куманово, кој дипломирал на музичкиот ко...

Ристе Ристески настапува во лаунџ бар „Лихнидос“

05.07.18 12:06

Во недела, 872018, во фиш & лаунџ бар „Лихнидос настапува Ристе Ристески Забавата почнува во 2100 часот Информации и резервации на: 078 966 599...

Select Band @ fish & lunge bar Lihnidos

05.07.18 12:00

Во сабота, 772018, во фиш & лаунџ бар „Лихнидос настапува „Select Band“ Забавата почнува во 2100 часот Информации и резервации на: 078 966 599...

Ансамбл „Билјана“ настапува во лаунџ бар „Лихнидос“

05.07.18 11:52

Во петок, 06072018, во лаунџ бар „Лихнидос“ настапува ансамбл „Билјана“ Забавата почнува во 21 часот Информации и резервации на: 078 966 599...

Ансамбл „Билјана“ настапува во лаунџ бар „Лихнидос“

05.07.18 11:48

Во четврток, 05072018, во лаунџ бар „Лихнидос“ настапува ансамбл „Билјана“ Забавата почнува во 21 часот Информации и резервации на: 078 966 599...

Забава со акустичниот бенд „Деспина“ на плажа Градиште 1

03.07.18 15:38

Во недела, пак, 8ми јули, официјално ќе биде отворена и плажата Градиште 1 со денска забава со акустичниот бенд „Деспина“, кој ќе настапи од 12 до 18 часот Покрај во одличната м...

Официјално отворање на сезоната на плажа Градиште 2

03.07.18 15:36

Со диџеј забава, на 7ми јули, сабота, започнува сезоната 2018 на плажата Градиште 2, каде и ова лето посетителите ги очекува многу забава и бројни изненадувања Летните температу...

Забава со Ристе Ристески во лаунџ бар Лихнидос

28.06.18 14:43

Недела, 1072018, во лаунџ бар Лихнидос, настапува Ристе Ристески Почеток 2100 Информации и резервации: 078 966 599...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер