Ф1 - OhridNews

Ф1

17.09.23 17:05

Саинц победи на сингапурското Гран при и ја прекина големата…

Возачот на Ферари, Карлос Саинц е победник на денешната трка од Фор...

16.09.23 21:10

Саинц ја освои пол-позицијата за Големата награда на Сингапур

Возачот на Ферари, Карлос Саинц, ќе стартува од пол-позицијата на т...

03.09.23 21:47

Верстапен победи во Монца и постави рекорд во Формула 1

Холандскиот возач во болидот на Ред Бул, Макс Верстапен, ја забележ...

03.09.23 13:04

Ф1: Шпанецот Саинц стартува прв во Монца

Шпанецот Карлос Саинц (Ферари) ќе стартува од пол-позицијата на ден...

09.08.23 14:46

Ф1 планира да забрани користење ДРС во квалификациите

Формула 1 има намера да го забрани отворањето на задното крило (DRS...

30.07.23 23:08

Верстапен трета година по ред најбрз на белгиското Гран при

Пилотот на Ред Бул, Макс Верстапен е победник на денешната трката в...

23.07.23 21:10

Охридњуз на Хунгароринг: Седма по ред победа во низа за…

Ништо од изненадување Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, ја забеле...

22.07.23 21:21

Луис Хамилтон на пол позиција во Хунгароринг

Возачот на Мерцедес, Британецот Луис Хамилтон, по пауза од две годи...

09.07.23 23:12

Верстапен триумфираше и на Силверстон

Актуелниот светски првак и лидер во генералниот пласман Макс Ферста...