Македонија - Page 2 of 1307 - OhridNews
Рускоска: Олеснителна околност е што Мијалков сам се пријави

23.02.21 22:33

Искрено се радувам што обвинетиот Сашо Мијалков реши сам да се пријави, изјави вечерва обвинителката Вилма Рускоска, појаснувајќи дека Мијалков преку посредници побарал да се пр...

Мицкоски: Оставка на Владата веднаш

23.02.21 19:41

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски уште еднаш денеска побара оставка од Владата, откако Сашо Мијалков, за кого се тврдеше дека е во бегство, се појави во обвинителст...

Заев: Мијалков немаше друг избор, го стори она што беше неизбежна опција

23.02.21 19:39

Сашо Мијалков немаше друг избор и го стори она што му беше неизбешна опција, се пријави во Јавното обвинителство за организиран криминал и со тоа е обезбеден неговиот притвор, р...

Мијалков се појави пред ЈО, тврди дека не избегал туку бил во изолација

23.02.21 18:27

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, кој од неделата беше недостапен за органите на прогонот, попладнево се појави пред Јавното обвинителство за гонење организиран кримина...

Утре пристигнува втората пратка вакцини од Србија

23.02.21 16:56

Министерот за здравство Венко Филипче утре, во 1330 часот, на граничниот премин Табановце ќе ја пречека делегацијата предводена од неговиот српски колега Златибор Лончар, кој ќе...

Нови 24 случаи со Ковид-19 во Охрид

23.02.21 16:50

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2813 тестирања, а регистрирани се 509 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје – 285, Прилеп – 37...

Спасовски: Според сите проценки Мијалков е во државата, ги повика Судот и ЈО да одговорат на сите прашања

23.02.21 16:43

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека според сите досегашни проценки и анализи екс директорот на УБК, Сашо Мијалков се уште е во државата Според си...

Три доживотни, 15 и девет години казна затвор за обвинетите за „Монструм“

23.02.21 14:09

Судот ги прогласи за виновни и им одреди доживотни казни затвор на обвинетите Халил Демири, Африм Исмаиловиќ и Агим Исмаиловиќ, единствена казна затвор од 15 години за обвинетио...

Објавен конкурс за попишувачи и реонски инструктори за Пописот 2021

23.02.21 10:04

Државниот завод за статистика денеска објави конкурс за пријавување на кандидати за реонски попишувачи и реонски инструктори кои во периодот од 1 до 21 април ќе го спроведуваат ...

Денеска пресуда за „Монструм“

23.02.21 09:14

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да биде изречена пресудата за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското Езеро на 12 април 2012 година Случај...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер