Македонија - Page 3 of 1307 - OhridNews
ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски да си даде оставка веднаш

23.02.21 09:05

Додека Спасовски ажурира членство по куќи Сашо Мијалков му побегна пред очи Иако институциите знаеле уште од саботата дека постои опасност да бега МВР 24 часа не преземале ништо...

Меѓународна потерница по Сашо Мијалков, реакции и барање одговорност

23.02.21 08:59

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница по екс директорот на УБК Сашо Мијалков, кој од неделата е недостапен за полицијата Тоа отвори многу дилеми и пре...

ОМД бара од Нетфликс, Амазон, Линкдин да воведат македонски јазик на нивните платформи

22.02.21 22:51

Обединетата македонска дијаспора (ОМД), организација на македонските иселеници од САД, побара до некои американски технолошки компании како Нетфликс, Твитер, Амазон Прајм и Линк...

Оздравени 22 пациенти, 3 позитивни на коронавирус од Охрид

22.02.21 17:56

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 129 нови случаи на коронавирусот од направени 854 тестирања Пријавени се вкупно 13 починати лица...

Бесплатни ПЦР тестови за странски туристи и итно профункционирање на Комитетот за туризам бараат туристичките работници

22.02.21 12:54

Итна операционализација на мерката бесплатни ПЦР тестови за странските државјани кои ќе докажат туристички или деловен престој во земјава со хотелска сметка или ваучер издаден о...

Премиерот очекува Мијалков да биде пронајден, во спротивно ќе бара одговорност од институциите

22.02.21 12:45

Премиерот Зоран Заев е разочаран што Сашо Мијалков се уште не е пронајден и не е однесен во куќен притвор, што му го одредил судот Тој очекува институците да направат се тој да ...

МВР бара да се распише меѓународна потерница за Сашо Мијалков

22.02.21 11:15

Министерството за внатрешни работи ќе побара да биде издадена наредба за распишување на меѓународна потерница за Сашо Мијалков Судот му одреди мерка куќен притвор на Сашо Мијалк...

Мијалков го снема, судските органи велат дека итно била спроведена постапката за определување мерка притвор

22.02.21 10:32

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, сооптши дека вчера во 15:00 часот до Основниот кривичен суд Скопје, доставил предлог за определување ме...

Обновено: Во Македонија се вози 200 на час

22.02.21 10:00

Во текот на вчерашниот ден Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата во рамки на зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...

Одреден куќен притвор за Мијалков, полицијата трага по него

22.02.21 09:37

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, од вчера попладне е недостапен, и полицијата не успеала да му го врачи решението за куќен притвор, што како мерка на претпазливост, на бар...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер