Охридски Разговори - Page 2 of 5 - OhridNews
Банер Охридска банка 1-8 јули 2021
Жаре и Климе: Охрид да дојте!

06.06.15 09:34

Охрид ќе биде домаќин на Втората меѓународна конференција за климатски промени, што ја организира Милиеуконтакт Македонија, во рамките на проектот на УСАИД за Општински стратеги...

Видео: По десетти пат матурски танц во Охрид

22.05.15 16:00

Mатуранти од четирите средни училишта во Охрид, ОСУ „ Св Климент Охридски“, СОСУ „ Св Кирил и Методиј“, ОЕМУЦ „Св Наум Охридски“ и ОУТУ „Ванчо Питошески“ денеска по десетти пат ...

Животната приказна на њујоршки бездомник инспирација за новиот документарен филм на охриѓанката Натали Башоска

18.05.15 13:33

Охриѓанката Натали Башоска која живее во Њујорк, каде што студира филмска режија, деновиве реализираше нов краток документарен филм, овојпат како дел од студиските обврски Инспи...

Видео: Како помина маршот за поддршка на македонската полиција во Охрид

12.05.15 22:45

Во Охрид попладнево се одржа мирен марш во знак на поддршка на македонската полиција по крвавите настани во Куманово, во кои загинаа осуммина припадници на безбедносните сили, а...

Видео: Мајско капење во каналот Студенчишта

09.05.15 07:00

Се е лесно кога си млад Ова најдобро го демонстираа овие две млади момчиња кои направија сефте капење во каналот Студенчишта во кој се влеваат студените води Билјанини извори, и...

Видео: Како протекнаа протестите во Охрид

08.05.15 22:28

Во Охрид попладнево се одржа мирен протест против полициската бруталност и убиството на Мартин Нешковски На протестот кој беше најавен преку социјалните мрежи учествуваа неколку...

Паркингот рак рана на Охрид

02.05.15 07:00

Големиот бран туристи за првомајските празници на виделина ги извади старите проблеми на Охрид Паркирањето во центарот на градот е речиси невозможна мисија, а автомобилите едвај...

“In Love” на охриѓанката Невена Нешкоска доби видео спот

27.04.15 15:01

Охриѓанка Невена Нешкоска, која во моментов живее и работи во Чикаго, САД, на Денот на виното и љубовта, ја промовираше нејзината нова песна “In Love”, која ја продуцираше позна...

Видео: Акцијата за гаснење на пожарот во Далјан

26.04.15 23:16

Три противпожарни возила со седум пожарникари учествуваа во гаснењето на големиот пожар што изби денеска во магацин во поранешното феријално одморалиште во населбата Далјан Пожа...

Видео: Како изгледаше протестот на охридските средношколци

23.04.15 16:22

Охридските средношколци, денеска, втор пат излегоа на протести Тие уште еднаш искажаа незадоволство од реформите во високото образование и побараа да престане игнорантскиот одно...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер