Охридски Разговори - Page 3 of 5 - OhridNews
Нов краток видео запис на охриѓанката Натали Башоска од Големото Јаболко

10.04.15 07:00

Охриѓанката Натали Башоска која една година живее во Њујорк, каде што студира филмска режија, деновиве реализираше нов видео спот, овојпат инспириран од Големото Јаболко Таа вел...

Видео: Прекрасен музички подарок за Денот на виното и љубовта од охриѓанката Невена

14.02.15 15:46

Охриѓанка Невена Нешкоска, која во моментов живее и работи во Чикаго, САД, на Денот на виното и љубовта, ја промовира нејзината нова песна “In Love”, која ја продуцираше познати...

Видео: Како изгледаше промоцијата на најуспешните во 2014 и годишната ревија на настани на OhridNews

25.01.15 07:00

Минатата недела OhridNews во кафе барот Cuba Libre ја промовираше првата годишна ревија на настани и ги прогласи најуспешни приказни кои ја одбележаа 2014 година Ревијата беспла...

Видео: Како изгледаше фаќањето на светиот крст во Охрид

19.01.15 15:17

Цветан Мицкоски од населбата Далјан го живее својот сон, откако по 20-годишни обиди успеа да го фати чесниот крст кој се фрла во осветените води на Охридското Езеро Неговата упо...

Видео: Никола Јанкоски доплива до чесниот крст во Струга

19.01.15 13:26

Стружанецот Никола Јанкоски имаше најмногу среќа и прв доплива до чесниот крст што на празникот Водици денеска беше фрлен во осветените води на реката Црн Дрим Никола во петтиот...

Прекрасна видео разгледница од бајковитиот Охрид

22.12.14 08:16

Охрид пред новогодишните празници изгледа бајковито Студентот на медицина и член на Единицата за спасување на вода при Црвен Крст – Охрид, Ристе Филипов, кој во слободно в...

Видео: Дали во Македонија живеете во куќи, имате патишта?

09.12.14 14:32

Охриѓанката Натали Башоска веќе пет месеци живее во Њујорк, каде што студира филмска режија Инспирирана од реакциите на луѓето кои ја прашуваат од каде доаѓа и нивните коментар...

Видео: Спектаклот на „Рибари“ од земја, вода и воздух

27.11.14 17:57

Навивачката група „Рибари“ – Охрид, во саботата го одбележа 25-от роденден Денови потоа спектаклот кој го приредија „Рибари“ е топ тема во охридската, македонската, но и б...

Видео интервју: Никој во Австралија не е како охриѓани

30.10.14 10:28

Со години охридското социјално друштво „Св Наум Охридски“ од Мелбурн Австралија, ги помага немоќните и социјално загрозените граѓани во Охрид и одржува силни врски со родниот кр...

(Видео) Дамјан Пејчиноски: Треба се размисли дали сакаме културeн центар од Охрид или „шундовски“ бизнис

12.08.14 07:00

Многуминаа го познаваат по настапот во финалето на најголемиот светски натпревар  „Guitar Idol”,  по уникатниот бенд „Шајн“, бројните „live“ перфоманси ширум земјава, но и наста...

Dr Batkoski pod artikli