Спорт - Page 5 of 4315 - OhridNews
Baner ODW oglas rabotnici na lenta
Охридски спортисти сведочат за учествата на Олимписките игри: Неверојатна еуфорија, чест и задоволство e да се биде со спортската елита

22.07.21 11:29

Над 11 000 спортисти од 206 нации, поделени во 33 спортови и 50 дисциплини, од 23 јули до 8  август ќе се натпреваруваат на Летните Олимписки игри во Токио, кои наместо во 2020 ...

Интер го смени главниот спонзор за прв пат по 26 години

22.07.21 10:51

Италијанскиот фудбалски шампион Интер најави промена на генералниот спонзор Од претстојната сезона, логото на дресовите на Интер ќе биде апликацијата Socioscom Според „Фудбал Ит...

Гвинеја се повлече од Олимписките игри поради влошената состојба со коронавирус

22.07.21 09:53

Гвинејскиот министер за спорт, Сануси Бантама Соу изјави дека олимпискиот тим на земјата одби да учествува на Игрите во Токио 2020 година, поради ситуацијата со коронавирусот Зб...

Португалски предизвик за Шкупи, Шкендија гостува во Латвија во Конференциската лига 

22.07.21 09:49

Екипите на Шкендија и Шкупи, кои се единствени македонски претставници во Конференциска лига, денеска, ќе ги одиграат првите мечеви од втората рунда од квалификациите Противник ...

Мото ГП: Откажана трката за ГН на Тајланд

22.07.21 08:15

Трката од Светското првенство во мотоциклизам за Големата награда (ГН) на Тајланд, која на 17 октомври требаше да се одржи на патеката Бурирам, е откажана поради пандемијата на ...

ЛШ: Минимален пораз на Црвена Ѕвезда во Казахстан (видео)

21.07.21 21:08

Српскиот фудбалски првак, Црвена Ѕвезда, имаше непосакуван почеток на евро-авантурата, претрпувајќи минимален пораз (2-1) од Каират во првиот натпревар од втората рунда во квали...

Адетокунбо: Можев да одам во супер тим, но го избрав потешкиот пат до титулата

21.07.21 15:46

Најдобриот кошаркар на Милвоки, Јанис Адетокунбо, ги искажа своите впечатоци по освојување на својата прва титула во кариерата Можев да одам во супер тим и да станам шампион сам...

Роналдињо како некогаш, ветераните на Реал Мадри подобри од Барселона во „Ел Класико“ (видео)

21.07.21 14:33

Легендите на Барселона и Реал Мадрид, во Тел Авив го одиграа „Ел Класико“ на легендите Натпреварот, во кој најекспониран беше Роналдињо, му припадна на Реал со 3-2 За Реал играа...

„Кралевите“ го презентираа Алаба, Австриецот го наследи бројот на Серхио Рамос

21.07.21 13:21

Шпанскиот гигант Реал Мадрид, денеска, го презентираше Давид Алаба како нов фудбалер во „кралското“ семејство Австриецот кој игра на левата бековска позиција во Мадрид се пресел...

Австралиски Бризбејн ја доби организацијата на Летни олимписки игри 2032 година

21.07.21 12:47

Летните олимписки игри во 2032 година ќе се одржат во Бризбејн, Австралија Оваа одлука беше донесена денес на седницата на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) во Токио Седумде...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер