Спорт - Page 8 of 3950 - OhridNews
„Баварците“ и „милионерите“ се согласија за намалување на платите

25.03.20 22:08

Играчите, стручниот штаб и директорите во Баерн Минхен и Борусија Дортмунд, одлучиле да прифатат намалување на платите додека трае паузата во Бундес лигата поради пандемијата на...

ЕХФ не губи надеж за ракомет, нови термини за ЛШ и квалификациите за СП

25.03.20 18:33

Во екот на пандемијата со коронавирусот (Ковид -19), Европската куќа на ракометот (ЕХФ) одреди нови термини за елиминациските натпревари во Лигата на Шампиони и квалификациските...

Осум екипи го кренаа гласот против Манчестер Сити во Премиер лигата

25.03.20 14:17

Осум екипи од англиската Премиер лига, остро се спротиставиле и го кренале гласот против Манчестер Сити и опцијата клубот да има полно право за настап во Лигата на Шампионидодек...

Порака од Малдини: Дома е се во ред, ќе го победиме вирусот

25.03.20 13:50

Техничкиот директор во Милан, Паоло Малдини и неговиот син Даниел во самоизолација се лекуваат од коронавирусот (Ковид -19) Паоло преку видео со огласи до јавноста заблагодорува...

Буфон не знае за доста, нов договор за голманската легенда

25.03.20 10:35

Искусниот чувар на мрежата Џајнлујџи Буфон нема намера да му каже збогум на фудбалот и најмалку уште една сезона ќе биде фудбалски активен Како што пренесува „Тутоспорт“, Буфон ...

„Ѓаволите“ решително тргнуваат по младата англиска ѕвезда

25.03.20 09:44

Англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед го одреди ангажманот на Жадон Санчо од германскиот клуб Борусија Дортмунд како приоритет број еден во летниот преодниот рок „Црвените ...

Лука Дончиќ во тимот на деценијата во Евролигата (видео)

25.03.20 09:01

Словенецот Лука Дончиќ, сезона и пол настапува за Далас во НБА лигата но продолжува да ниже награди и признанија на стариот континент Најнова награда за Дончиќ дојде од Евролига...

Коронавирус: Донација на Меси и Гвардиола, Андерлехт пред банкрот, прв случај во Аталанта

25.03.20 08:43

Ѕвездата на Барселона Лионел Меси и еден од најуспешните менаџери Пеп Гвардиола, им се приклучија на спортистите кои донираат финансиски средства за докторите кои се борат со ко...

Низок удар за Ибрахимовиќ од Матераци (видео)

24.03.20 22:49

Контроверзниот Марко Матераци ја продолжи „студената“ војна со Златан Ибрахимовиќ на социјалните мрежи Поранешниот италијански репрезентативец го искористи „фудбалскиот“ предизв...

Јувентус го криел позитивниот тест на Ругани пред дербито со Интер?!

24.03.20 19:39

Девојката на Даниеле Ругани, Микела Персико во јавноста излезе со други датуми во однос на оние кои ги соопшти Јувентус, после позитивниот тест на дефанзивниот фудбалер и отвори...

Dr Batkoski pod artikli