Спорт - Page 7 of 3849 - OhridNews
Саудиска Арабија домаќин на Супер купот на Шпанија

08.11.19 11:25

Саудиска Арабија ќе биде земја домаќин на завршницата од фудбалскиот Супер куп на Шпанија кој ќе се одигра од 8 до 12 јануари следната година Во шпанскиот Супер куп ќе учествува...

Трета МФЛ: „Еден два“ предизвик за Сатеска и Дебрца на домашен терен

08.11.19 10:58

Екипите на Сатеска и Дебрца на домашен терен во рамките од 11-та рунда во Третата македонска фудбалска лига југо-запад ги пречекуваат лидерот Велешта односно второпласираниот со...

Спортскиот викенд во Охрид во знакот на „Рибари“

08.11.19 10:02

Навивачката група „Рибари“ и прославата на 30-от роденден ќе го одбележат спортскиот викенд во Охрид Со измената агенда но со иста страст и мото „Приказната продолжува“, охридск...

ЛЕ: Партизан немоќен на Олд Трафорд, убедлив триумф на „ѓаволите“ (видео)

07.11.19 23:30

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед прокнижија нови три бодови на табелата во фазата по групи во Лигата на Европа совладувајќи го Партизан на Олд Трафорд со 3-0 (2-0)   „Црве...

Охриѓани нижат победи и признанија, Иван Тасески дел од тимот на колото

07.11.19 21:35

Охридските ракометари нижат победи во Супер лигата и признанија на индивидуален план „Гладијаторите“ на домашен терен во 9-та рунда го совладаа Металург а награда од специјализи...

Венгер пред портите на Баерн Минхен

07.11.19 17:00

Францускиот стратег Арсен Венгер е најсериозен кандидат за нов тренер на Баерн Минхен „Баварците“ без тренер останаа после отказот кој му го врачија на Нико Ковач Венгер е слобо...

„Ликвид“ тримфираше на турнирот Баскет 3х3 во Охрид

07.11.19 14:38

Екипата на Ликвид триумфираше на традициоалниот турнир во Баскет 3х3 кој Јавното претпријатие Билјанини Извори со поддршка на Општина Охрид го организираше по повод 7-ми ноември...

Фото галерија: Металург 2 „штиклиран“, големиот должник Пролет следен предизвик

07.11.19 10:06

Ракометарите на Охрид, успешно ја завршија мисијата во средбата со Металург 2 победувајќи со 32-27 „Гладијаторите“ одиграа онолку колку што им беше потребно за победа и зачуваа ...

Гестот на Сон го воодушеви светот: Многу ми е жал за Гомеш

07.11.19 09:09

Фудбалерот на Тотенхем, Хонг Мин Сон кој беше двоен стрелец во победата на неговата екипа против Црвена Ѕвезда во Белград со 4-0 го воодушеви светот со својата скромност и гест ...

ЛШ: Тотенхем ја декласираше Црвена Ѕвезда (видео)

06.11.19 23:09

Фудбалерите на Тотенхем забележаа нов триумф против Црвена Ѕвезда во фазата по групи во Лигата на Шампиони Англискиот премиерлигаш полесно од очекувањата се справи со Црвена Ѕве...

Dr Batkoski pod artikli