Спорт - Page 9 of 3953 - OhridNews
Тартанот го замени со ридските нерамнини

29.03.20 08:59

Тартанот го замени со ридските нерамнини, некогаш газеше на 400 метри, а сега ги „гази“ планинските рути Борбата со самиот себе е она што го „турка“ секој еден спортист Овој вид...

Вест Хем на удар од коронавирусот, осум фудбалери заразени од менаџерот

28.03.20 20:05

Англискиот премиерлигаш Вест Хем се најде на удар од коронавирусот (Ковид -19) Клубот од Лондон, денеска, потврди дека осум фудбалери биле позитивни и веднаш се префрлени во сам...

Почина млад фудбалер во Атлетико Мадрид

28.03.20 16:46

Нови потресувачки и тажни вести доаѓаат од Шпанија Екипата на Атлетико Мадрид ја информираше јавноста дека починал млад фудбалер кој бил дел од клупската академија Се работи за ...

Зидан пречкрта три мега ѕвезди

28.03.20 16:15

Францускиот стручњак на кормилото од Реал Мадрид, Зинедин Зидан планира да направи големи промени во екипата Новиот проект на клупската легенда ќе започне со карта во еден праве...

64 ракометни тренери се пријавија за „онлајн“ работилница

28.03.20 14:02

Ракометот, како и сите спортски активности во нашата земја поради коронавирусот се привремено прекинати и не се знае кога, како и дали ќе продолжат Тренерската фела во македонск...

Коронавирус: Супер изненадување од Рома, Вембли во боите на Италија (видео)

28.03.20 10:49

Спортот е ставен во мирување поради коронавирусот Но екипите и спортистите се активни, помагајќи им на луѓето, докторите и сите кои се борат против пандемијата на глобално ниво ...

Необично интервју со Донарума, голманот одговараше на прашања од навивачите (видео)

28.03.20 10:07

Слободното време фудбалерите на Милан го користат виртуелно да се дружат со фановите Миланската „99“ Џајнлујџи  Донарума на инстаграм одговараше на прашања од фановите Фудбалски...

Самсоненко заминува од Вардар

27.03.20 21:59

Со заминување на Русинот Сергеј Самсоненко, ќе кулминира хаотичаната ситуација во актуелниот европскиот шампион, Вардар „Црвено црните“ втора година по ред се соочуваат со голем...

Дибала за борбата со коронавирусот: Тешко дишев и не можев да одам

27.03.20 21:42

Аргентинскиот репрезентативец Пабло Дибала е еден од тројцата фудбалери во Јувентус кој се зарази со коронавирусот Деновите во самоизолација, Дибала ги поминува со девојката Ори...

Солано уапсен во Перу за прекршување на правилата за самоизолација

27.03.20 19:41

Поранешниот перуански фудбалер Нолберто Солано, кој во кариерата играше за бројни клубови, го прекршил правилото за задолжителен карантин поради пандемијата на Ковид-19 и уапсен...

Dr Batkoski pod artikli