Спорт - Page 6 of 3849 - OhridNews
Карачиќ: Натпреварот со Вардар емотивен и посебен за мене

10.11.19 10:17

Хрватскиот ракометар Игор Карачиќ и неговиот Киелце останаа непоразени на гостувањето во Скопје ремизирајќи со Вардар 28-28 Симпатизерите на Вардар на Карачиќ му приредија топол...

30 години „Рибари“-Охрид

10.11.19 09:19

Денеска, со голема и богата целодневна прослава навивачката група „Рибари“-Охрид ќе го одбележи јубилејниот 30-ти роденден Охридските навивачи долго време се подготвуваа за роде...

Љубовта кон трибината и спортот ги зближи, а сино-белата боја ги направи неразделни Рибари од Охрид и Изола

09.11.19 21:36

Пасијата за спортот, љубовта кон трибината, името „Рибари“ и сино белата боја се неколку од многуте заеднички работи кои ги имаат навивачките групи од Охрид и Изола, Словенија Д...

ЛШ: Реми во Скопје, Вардар испушти напад за победа

09.11.19 19:26

Актуелниот европски првак Вардар ги подели бодовите со полскиот ракометен гиганг Киелце ремизирајќи 28-28 (17-16) во дербито од седмата рунда во фазата по групи во Лигата на Шам...

Реакции после мечот Струга Трим Лум – Вардар

09.11.19 16:21

Со триумф на домаќините (2-1) заврши пресмеката помеѓу Струга Трим Лум и Вардар одиграна денеска на Градскиот стадион во Струга Стружани со победата над лидерот на табелата и тр...

Прва МФЛ: Вардар „срушен“ во Струга, голема победа на новајлијата (видео)

09.11.19 15:25

Фудбалерите на Струга Трим Лум, го срушија лидерот на табелата во Првата македонска фудбалска лига, Вардар, откако на домашен терен славеа со 2-1 (2-0) во 14-та рунда од шампион...

Квалитет и авторитет: Кога ќе каже Обрадовиќ и публиката мора да слуша (видео)

09.11.19 10:02

„Кошаркарскиот доктор“, како што го нарекуваат Жељко Обрадовиќ уште еднаш покажа со какви квалитети и авторитет располага Во еден момент од мечот Фенербахче – Баерн Минхен...

Мириса на спектакл: Навивачи од Словенија пристигнаа во Охрид за прославата на „Рибари“ (видео)

08.11.19 23:30

Деновите се ситнат а почнуваат да се одбројуваат часовите до почетокот на големиот роденденски спектакл на навивачката група „Рибари“-Охрид по повод 30-години постоење Први гост...

Прва МФЛ: Вардар гостува во Струга

08.11.19 16:18

Најтрофејниот клуб и лидерот на табелата во Првата лига, Вардар е следен ривал на Струга Трим Лум во македонската фудбалска елита Мечот од 11-та рунда ќе се одигра в сабота (утр...

Крсте Андоновски: Со победа да им го честитаме роденденот на „Рибари“!

08.11.19 13:40

Ракометарите на Охрид, в недела со почеток во 17 часот, на домашен терен во СРЦ „Билјанини Извори“ ќе го пречекаат составот на Пролет во дерби средбата од првата рунда во вторио...

Dr Batkoski pod artikli