Охрид - Page 2 of 4310 - OhridNews
Нема ден без неколку десетици казни за неносење заштитна маска

22.11.20 13:28

Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 45 прекршоци за неносење лична заштита на лицето: О...

Нови 38 случаи на Ковид 19 во Охрид, 1182 во земјава, 707 оздравени, бројот на починати и натаму висок

21.11.20 19:58

Нови 1182 случаи позитивни на коронавирусот се регистрирани во изминатите 24 часа од направени 3109 тестирања Во истиот период се регистрирани и 707 оздравени пациенти, како и 2...

Вршел јавен превоз без да поседува соодветни документи

21.11.20 15:44

Поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „вршење јавен превоа без поседување лиценца“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против 63-годишен стружанец При кон...

Поради минирање во вторник во прекин сообраќајот на патот Кичево – Охрид

21.11.20 14:27

Поради изведување градежни работи (минирање) на патниот правец Кичево – Охрид, на делницата Пресека – село Врбјани, во вторник (24 ноември), сообраќајот ќе биде во прекин во два...

За една седмица 231 нов случај на Ковид 19 во Охрид

21.11.20 09:19

Во период од 14 до 20 ноември, Центарот за јавно здравје Охрид извршил 302 тестирања на лица од општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа, за присуство на Ко...

Студено и ветровито

21.11.20 07:00

Поради продор на студен воздух денеска ќе дува засилен северен ветер Минималната темпаратура во Охрид ќе се спушти до нулата, а максималната ќе се искачи само до 6 степени Во за...

26 новодијагностицирани на коронавирус во Охрид

20.11.20 21:48

Во последните 24 часа се направени 3200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи со Ковид-19, од кои 26 се од Охрид, каде денеска се евидентирани и двајца починати пациенти...

Донев: Пред да дојдат критикуваа како треба со Охридското Езеро, а сега состојбата стана драматична

20.11.20 13:58

Актуелната власт дојде на сегашните позиции во општеството со критики и објаснувања како треба да се однесуваме кон Охридското Езеро, дека никој нема право да ги злоупотребува п...

Шеесетина казни за неносење заштитна маска на подрачјето на СВР Охрид

20.11.20 11:16

Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 65 прекршоци за неносење лична заштита на лицето: О...

Доаѓа студен бран

20.11.20 07:00

За време на викендот синоптичарите најавуваат постудено време со северен ветер и услови за провејување слаб снег на планините Сончевото време со слаб до умерен северен ветер ќе ...

Dr Batkoski pod artikli