Охрид - Page 2 of 4393 - OhridNews
Се гради нов асфалтен пат од Велгошти до црквата “Свети Никола”

05.05.21 11:02

Започнаа градежни активности за изградба на нов асфалтен пат од село Велгошти до црквата “Свети Никола” Се работи за патен правец кој се протега во стрмен планински потег Проект...

Дрвокрадци од Албанија ги пустошат шумите на планините околу Охридското Езеро

04.05.21 22:29

Во акција на Шумската полиција Охрид и Струга, на местото викано „Краста“ над сФрангово, струшко, денеска, затекната е бесправна сеча на 90 букови стебла со вкупна колицина од 3...

Започна масовната вакцинација на граѓаните од Охрид и регионот, засега интерес пројавиле 15.000 лица, лекарите апелираат сите да се вакцинират

04.05.21 20:00

На 28 вакцинални места во спортската сала „Билјанини извори“, денеска треба да бидат вакцинирани 1100 граѓани, пријавени во системот „Мој термин“, со што и официјално започна ма...

Обновено: На екипата на Црвен крст Охрид не и бил дозволен пристап до вакциналниот пункт од координаторот во салата „Билјанини извори“, тој тврди дека таа била необучена и несоодветна

04.05.21 11:43

На екипата на Црвен крст Охрид која била повикана да помага во процесот на масовна вакцинација во спортската сала „Билјанини извори“, утрово не и бил дозволен пристап во салата ...

Во Охрид пристигнаа 7200 вакцини од „Синофарм“, почнува масовна имунизација

03.05.21 22:48

Во регионалниот центар за вакцинација во спортската сала „Билјанини Извори“ на 4 мај, вторник, ќе започне масовна вакцинација на граѓаните од општините Охрид, Струга, Дебарца, В...

Регистрирани 398 оздравени и 62 нови случаи на Ковид 19

03.05.21 17:18

Во последните 24 часа се направени 572 тестирања, а регистрирани се 62 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 32, Прилеп и Штип – по 7, Куманово – 5, Струмица – 4, Кавадарци – 3, ...

Полицијата отвори истрага за убиство за пронајденото мртво тело во околината на Охрид

03.05.21 14:28

Случајот со пронајденото мртво тело, утрово, во објект во околината на Охрид, на стариот пат Охрид – Струга, истражните органи го водат  како убиство СВР Охрид соопшти дек...

Безживотно тело пронајдено во околината на Охрид

03.05.21 10:59

Безживотно тело е пронајдено утрово во викенд куќа на стариот пат Охрид – Струга Информацијата за OhridNews ја потврди портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски Повеќе инфо...

Велигден „работен“ за дрвокрадците, шумските полицајци од Охрид и Струга открија голема бесправна сеча

02.05.21 15:52

Дрвокрадците не запираат со опустошување на шумите ниту за празниците Во заедничка акција на Шумската полиција од Охрид, шумски полицаец од Струга и Шумско – стопанската е...

Георгиески: Да си посакаме среќа, здравје и сила за да ја надминеме оваа здраствена криза

02.05.21 00:10

Празнувањето да го поминеме во радост и среќа со нашите најблиски и да покажеме дека со заедничка вера, љубов и надеж, можеме да се справиме со сите искушенија Ова меѓу другото ...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер