Охрид - Page 3 of 4360 - OhridNews
Фото: Ѕид од ООУ „Григор Прличев“ обоен во боите на ретките

21.02.21 12:39

Активистите на Културолошка иницијатива „5 до 12“ во соработка со ООУ „Григор Прличев“, вчера, со боите на ретките болести обоија еден од пколските ѕидови Акцијата е дел од акти...

Директорот на Општата болница ја прзинава грешката и презема одговорност за вакцинирањето на немедицински персонал

21.02.21 11:04

Директорот на Општата болница во Охрид, Д-р Горан Балевски, признава дека е извршена прекуредна вакцинација на немедицински персонал од установата во првата група во која единст...

Филипче бара одговорност за наводна вакцинација на немедицински персонал во охридската болница

20.02.21 23:43

Министерот за здравство Венко Филипче силно ја осудува злоупотребата и прекршувањето на приориртетите за вакцинирање согласно Националниот план за вакцинација, соопшти вечерва М...

Облачно со сончеви периоди, вечер повремени врнежи од дожд

20.02.21 10:35

Претпладне по одделни котлините ќе има појава на магла и ниска облачност, а во текот на денот времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди Во вечерните часови и во теко...

Некогашното дописништво на МТВ во Охрид плива во вода, мештаните мака мачат од проблеми, надлежните немоќни

19.02.21 18:24

Ако не е пожар, тогаш е поплава Глава не може да кренеме од проблемите кои се случуваат во некогашното дописништво на МТВ во Охрид, денес руиниран објект, кој се наоѓа на неколк...

Викендов стендап релаксација со најновото шоу на Никола Тодороски

19.02.21 13:45

Најновото стендап шоу на Никола Тодороски „Рециклирани конфети“, во сабота, 20 февруари, ќе биде изведено на сцената на Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид Публиката ј...

Во охридската болница хоспитализирани 53 пациенти позитивни или суспектни на Ковид 19

19.02.21 13:32

Во Ковид центарот при Општата болница во Охрид, хопситализирани се 53 пациенти со Ковид 19, информира Министерството за здравство Во Струга тој прој е значителнои помал, односно...

Брачен пар нападнат по сообраќајка, во акциска контрола санкционирани пешаци и такси возачи

19.02.21 13:26

Ноќеска околу 230 часот, се случил инцидент откако се судриле две возила на булеварот „Туристичка“ Како што информира СВР Охрид,  три лица кои се наоѓале во едно од возилата физ...

И Света Софија во боите на лицата со ретки болести

19.02.21 10:21

Во знак на поддршка на лицата со ретки болести, покрај другите објекти во Охрид, членовите на ЛК Лихнидос ја осветлија и западната фасада на катедралата Света Софија во боите на...

По долг период нивото на Охридското Езеро над просекот

19.02.21 10:02

Според утринските мерења на Управата за хидрометеоролошки работи, нивото на Охридското Езеро се наоѓа на кота 693,43 метри надморска височина (мнв), што е два сантиметрa над про...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер