Македонија - Page 763 of 765 - OhridNews
Пандев: „Изгоревме против Русите – на Максимир друга песна !“

20.03.07 15:53

Во одлична атмосфера македонската “А“ селекција ги продолжува подготвките за квалификацискиот натпревар во Е групата против Хрватска Македонската репрезентација досега еднаш ги ...

Седлоски: Хрватска е фаворит, но ние играме подобро во гости

19.03.07 15:15

Со 14 од 20 повикани репрезентативци  во Охрид започнаа подготовките на  “А“ фудбалската селекцијата за „операцијата“ Хрватска На првиот тренинг Катанец ги немаше на располагање...

Репрезентацијата на собир во Охрид

19.03.07 09:12

Македонската фудбалска репрезентација вчера го започна собирот во Охрид пред натпреварот со Хрватска, кој се смета за клучен во квалификациите за пласман на Европското првенство...

Хаџи Ристески останува претседател на ФФМ

17.03.07 12:21

Харалампие Хаџи Ристески е старо – нов претседател на ФФМ На Редовното годишно Собрание што  се одржа во Струга, со 52 гласа ја доби доверба од делегатите Одолеа на притис...

Неиграњето на Митрески хендикеп, Милошевски се враќа во репрезентацијата

15.03.07 01:00

Во вжештена фудбалска атмосфера и силна медиумска кампања пред се поради собранието на ФФМ во Струга македонскта јавност го дочекува натпреварот против Хрватска  кој е од огромн...

“Македонското девојче“ повторно во шема

25.02.07 11:59

Анемично, без идеа, со голем број грешки , едноставно пред пропадна созона на само 10 минути пред крајот на мечот со Хипо се наооѓаше Кометал Ѓорче Петров Во фуриозниот финиш,сп...

Веселин Вујовиќ – нов селектор на машката ракометна репрезентација

24.02.07 10:30

Легендата на YU ракометот, Веселин Вујовиќ и официјално е нов селектор на сите машки репрезентации Вујовиќ е најзвучното име кое досега ја водело македонската репрезентација Пор...

Останавме во игра

18.02.07 12:55

Ракометарките на Кометал Ѓорче Петров  со првата првата победа оваа сезона во лигата на шампионките останаа во игра за местото кое води во КПК Во Кале во драматичен финиш со 31-...

Митровски прва жртва во скандалот

02.02.07 08:03

По огромниот притисок со кој се соочи ФФМ и нејзниот генерален секретар Лазар Митровски, по написите за фалсификуваната диплома и кривичната пријава која ја заработи од МВР за и...

Ракометната репрезентација ќе се подмладува

29.01.07 10:43

За претстојниот бараж натпревар со Словенија во јуни, сениорската машка ракометна репрезентација ќе се подмладува, најавуваат од РФМ Репрезентацијата веројатнно ќе добие и нов с...

Dr Batkoski pod artikli