Охрид - Page 6 of 4053 - OhridNews
Фатен охриѓанец кој извршил низа кражби во Охрид

15.09.19 11:28

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 30-годишен охриѓанец поради постоење основи на сомнение за сторени четири кривични дела „тешка кражба на дрзок начин“ и три кривични де...

Студио „Кинезио“ од сега на нова локација и со специјална програма за здрав живот

15.09.19 07:00

Веќе 11 години Студио „Кинезио“ на дипломираниот кинезитерапевт Јован Каланоски е синоним за здрав живот и здрави животни навики Од сега „Кинезио“ ќе функционира во нови простор...

ВМРО ДПМНЕ: Џабе се приведуваат работници кога изградбата на дивоградби во Охрид продолжува

14.09.19 16:01

Од една страна се приведуваат тројца градежни работници за работа на објектот, а од друга страна продолжува да се гради истиот објект без никаква дозвола за градба, обвини денес...

Светски познати стручњаци од областа на ортодонцијата на научен собир во Охрид

14.09.19 12:22

Еминентни имиња во светски рамки присуствуваат на III Балканскиот конгрес на ортодонти, што се оджува во Охрид на кој учествуваат над 300 стоматолози специјалисти од областа на ...

Тешко повреден мотоциклист

14.09.19 11:39

Синоќа во 1955 часот во сЛескоец, охридско, 31-годишен жител на Лескоец, управувајќи мопед со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот Во незгодата тој с...

Претстои период на сончево и топло време

14.09.19 11:17

Времето денеска ќе биде претежно сончево со повремено засилен северен ветер Максималната температура во Охридскиот регион ќе достигне до 26 степени Целзиусови И во недела ќе пре...

Црвен крст и „Д-р Баткоски“ подготвуваат бројни изненадувања за хуманитарната спортско рекреативна акција „За посреќно детство“

14.09.19 10:46

Црвен крст Охрид ја најавува традиционалната хуманитарна и спортско-рекреативна акција „ЗА ПОСРЕЌНО ДЕТСТВО“ која ќе се реализира на 21 септември 2019 г Овој настан кој е со шир...

Поради пожарот кај Плетвар АД „Галеб“ пренасочи повеќе линии, ќе доцни автобусот за Белград!

13.09.19 21:43

Поради големиот пожар на Плетвар како и неизвесноста кога ке биде отворен патот Прилеп – Росоман каде сообраќајот е во прекин од 1540 часот, најголемиот авто превозник кај...

Обновено: Дефект на дотраена цевка предизвика прекин во водоснабдувањето од Кошишта до Далјан

13.09.19 21:29

Поради дефект на стара азбестна цевка на улицата „Мичо Гилиќ“ без вода за пиење повеќе часа се жителите од населбите Кошишта, Воска и Далјан, како и делови од Стар град Како што...

Трендафилов-Нанче: Кој ја крие вистината за охридско-дебарското востание?

13.09.19 16:26

Кој ја крие вистината за Охридско-дебарското востание, прашува потпретседателот на ГДУ-Охрид, Михаил Трендафилов Нанче Септември 1913 година Охридско востание, охридско-дебарско...

Dr Batkoski pod artikli