Охрид - Page 7 of 4209 - OhridNews
ВМРО ДПМНЕ: Кој дозволи да продолжи изградбата на ѕидот во Градиште?

30.05.20 08:42

Воопшто нема активности за отстранување на нелегално изградениот ѕид во авто-кампот „Градиште“, обвинува ВМРО ДПМНЕ, откако на социјалните мрежи осамнаа фотографии од градежни д...

Општина: ВМРО ДПМНЕ продолжуваат да мислат само на себе и да ја манипулираат јавноста

29.05.20 17:02

ВМРО ДПМНЕ наместо да се насочат кон вистински и конструктивни политики, кои би биле од корист за граѓаните, тие продолжуваат да мислат само на себе и преку манипулирање на јавн...

Пештанци ги прозваа властите: Со децении печалат на наш грб, ако не се реши проблемот со нашите имоти во Градиште ќе има блокада

29.05.20 16:46

Повеќе од дваесет години трае нашата голгота низ лавиринтите на правосудниот систем и се уште чекаме да се реши случајот со имотите на нашите предци, одземен со национализација ...

Билтен: Охриѓанец го нарушил јавниот ред и мир, во Охрид во изолација 49, а во самоизолација 16 граѓани

29.05.20 15:08

На булеварот ,,Македонски Просветители“ во Охрид, вчера, во 1910 часот, бил нарушен јавниот ред и мир со викање и непристојно однесување од страна на 49-годишен охриѓанец, инфор...

Охридските угостители се адаптираат на ситуацијата, дигитални менија и креативни решенија за поголема безбедност на персоналот и гостите

29.05.20 13:18

Коронавирусот Ковид 19 дефинитивно го промени светот „Ништо веќе не е како порано“ – често може да се слушне овие денови Здравствената криза, која предизвика сериозна екон...

Пецаков: Задоцнетиот ребаланс на буџетот е доказ за неуспешните економски политики на локалната власт

29.05.20 11:17

Власта на СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески се однесуваат крајно несериозно кога станува збор за здравјето и интересот на граѓаните, рече на денешната прес конференци...

Прекин во водоснабдувањето на дел од крајбрежјето

29.05.20 11:06

Поради дефект на главна линија, денес, има прекин со водоснабдувањето, на потегот од хотел Метропол до Пештани Од јавното претпријатие Водовод Охрид информираат дека прекинот во...

Во сообраќајка на „Туристичка“ повреден охриѓанец, возачот кој ја предизвикал незгодата избегал

28.05.20 16:07

Во близина на автобуска постојка на булеварот „Туристичка“ во Охрид, вчера, во 1805 часот, се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „Мерцедес“ удрило во па...

ГДУ: За Мауцкер се предвидуваа безброј проекти, но на крајот добивме дива депонија

28.05.20 15:04

Дали некој ќе понесе одговорност за несовесното однесување на поедини луѓе Дали некој ќе преземе нешто Или ќе се продолжи со ова труење на народот и уништување на секој дел од О...

Се реконструира и улицата „Прва Македонска ударна бригада“

28.05.20 13:58

Денеска започнаа градежните активности за реконструкција на улицата „Прва Македонска ударна бригада“, на потегот од крстосницата со улица „Питу Гули“ до Стобекс, во должина од 7...

Dr Batkoski pod artikli